Otevřít menu
Doprava dnes
-

Výměna pražců o Velikonocích zastaví provoz části linky metra C

Kvůli výměně pražců bude zastaven od 15. dubna provoz v části pražského metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum. Zavedena bude náhradní autobusová doprava XC. Celkem dopravní podnik (DPP) vymění 605 pražců. Výluka skončí v pondělí 18. dubna před půlnocí. Po skončení prací bude na lince C vyměněno 7963 z celkem 19.361 pražců.

17:45 / 12. dubna 2022
 Výměna pražců o Velikonocích zastaví provoz části linky metra Ci

Foto: Radek Cihla

To včera sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Provoz se v metru zastavil několikrát také loni.

Ve stanici Vyšehrad DPP vymění celkem 170 dřevěných pražců za betonové. Kromě toho provede další opravy v Nuselském mostě. V úseku z I. P. Pavlova na Muzeum dělníci odstraní 435 původních pražců a instalují místo nich nové betonové.

Cestující budou muset po dobu výluky využít náhradní autobus XC, který pojede v trase Pražského povstání, Vyšehrad, I. P. Pavlova, Muzeum a Hlavní nádraží. Posílen bude provoz autobusové linky číslo 135 a pro linky číslo 134 a 193 se přesune zastávka Pražského povstání pro směr Dvorce přibližně o 30 metrů vpřed.

Další výměny plánuje podnik letos na začátek letních prázdnin a dále od 17. do 20. listopadu. Provoz na lince C letos čekají víkendové výluky také v úseku Nádraží Holešovice – Hlavní nádraží, kdy bude vyměňována stropní deska nad vestibulem stanice Florenc. První z víkendových výluk je plánována ve druhé polovině května, další pak v létě.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru