Otevřít menu
Doprava dnes
-

Výrobce luxusních jachet Ferretti chce brzy vstoupit na burzu

Italský výrobce luxusních jachet Ferretti hodlá koncem března vstoupit na burzu v Hongkongu. Hodnota primární nabídky akcií by se mohla pohybovat v rozmezí 400 milionů až 500 milionů USD (8,7 miliardy až 10,9 miliardy Kč). 

8:41 / 24. února 2022
Výrobce luxusních jachet Ferretti chce brzy vstoupit na burzui

Foto: mennyacht.com

Výše zmíněné informace uvedla agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje. Firmu kontroluje čínský konglomerát Weichai. Podle zdrojů hodlá nabídnout na burze podíl zhruba 25 procent. V současnosti se setkává s investory v Evropě a v Asii.

Plánovaný vstup na burzu však může ještě narazit na překážky, protože akciové trhy po celém světě jsou rozkolísané kvůli hrozbě války na Ukrajině. Výrobce jachet se pokoušel již v roce 2019 o vstup na milánskou akciovou burzu. Nakonec však firma z plánu odstoupila, protože nebyla spokojena s cenou. V té době usilovala o hodnotu až 1,08 miliardy eur (26,6 miliardy Kč).

Ferretti je největším výrobcem luxusních jachet na světě. Vlastní celkem sedm značek - Riva, Wally, Ferretti Yachts, Pershing, Itama, CRN a Custom Line.

Vysoké tržby Ferretti se zdvojnásobily


Tržby Ferretti za devět měsíců loňského roku činily 669 milionů eur a hodnota nevyřízených objednávek 984 milionů eur. Očištěný jádrový zisk se více než zdvojnásobil na 84 milionů eur. Podle jednoho z analytiků bude v příštích letech těžké dosáhnout podobného růstu. Loňský rok přinesl výrobcům jachet prudký růst objednávek, protože počet miliardářů stoupl a pandemie přispěla k zájmu o cestování bez davů.

V posledních dvou letech vstoupily na burzu v Miláně konkurenční společnosti Sanlorenzo a The Italian Sea Group.

S akciemi Ferretti se v minulosti již na burze obchodovalo, a to do roku 2003, kdy byly akcie společnosti staženy z obchodování poté, co ji koupila soukromá investiční skupina. V roce 2012 ji pak převzal čínský průmyslový konglomerát Weichai Group.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

Výrobce luxusních jachet Ferretti chce brzy vstoupit na burzu Foto: luxurio.cz.
zpět na články

inzerce

nahoru