Otevřít menu
Doprava dnes
-

Výstavba nové nádražní budovy v Chodově odstartuje v průběhu srpna!

Správa železnic uzavřela smlouvu na novostavbu výpravní budovy ve stanici Chodov na Karlovarsku. O výstavbu se postará společnost STRABAG Rail a provede jí za 34,5 milionu korun.

10:58 / 22. července 2022
Výstavba nové nádražní budovy v Chodově odstartuje v průběhu srpna! i

Foto: Vizualizace nové nádražní budovy v Chodově (zdroj: Správa železnic).

Správa železnic informovala o tom, že nová budova bude umístěna nedaleko vstupu do podchodu, vybudovaného v rámci modernizace nástupišť. Na místě současného nádraží vznikne točna a stání pro autobusy. Stavba bude spolufinancovaná EU z Nástroje pro oživení a odolnost (RRF). 

Práce by měly začít v průběhu srpna, jejich dokončení se předpokládá v říjnu příštího roku. Současný objekt ve stanici Chodov je ve špatném stavebně-technickém stavu, provozní náklady jsou příliš vysoké. Realizací investice se objem stavby přizpůsobí skutečným potřebám, současně se zjednoduší a zpřehlední pohyb cestujících.

Dojde i k úpravě přednádražního prostoru!

Součástí nové jednopodlažní nádražní budovy bude prostorná odbavovací hala s bezbariérovým přístupem. Uvnitř se budou nacházet pokladny, toalety, osvětlení a informační systém. Hlavní vstup se předpokládá od dnešní pěší komunikace, další možnost přístupu bude od Nádražní ulice. Zároveň dojde k úpravě přednádražního prostoru, kde se vybuduje parkoviště P+R včetně stání pro motocykly a stání typu K+R u technologického objektu. 

Před vstup do budovy se umístí také stání pro kola včetně dvou boxů. V místě dnešního objektu nádraží vznikne zastávka náhradní autobusové dopravy a točna autobusů. Stavba naváže na už dokončenou modernizaci nástupišť, na která je přístup podchodem. V budoucnu se počítá s jeho prodloužením do severní části města, kde se očekává investiční výstavba.

 

Autor: Filip Červinka (Zdroj: Správa železnic)

Výstavba nové nádražní budovy v Chodově odstartuje v průběhu srpna! Foto: Vizualizace nové nádražní budovy v Chodově (zdroj: Správa železnic).. Výstavba nové nádražní budovy v Chodově odstartuje v průběhu srpna! Foto: Vizualizace nové nádražní budovy v Chodově (zdroj: Správa železnic).. Výstavba nové nádražní budovy v Chodově odstartuje v průběhu srpna! Foto: Vizualizace nové nádražní budovy v Chodově (zdroj: Správa železnic)..
zpět na články

inzerce

nahoru