Otevřít menu
Doprava dnes
-

Začaly práce na přestavbě křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo přestavbu důležité křižovatky ve Vsetíně. Konkrétně se jedná o křížení silnic I/57 a I/69 v místní části Rokytnice. Po úpravě křížení se zásadně zvýší bezpečnost tohoto místa.

15:43 / 6. srpna 2022
Začaly práce na přestavbě křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíněi

Foto: Začaly práce na přestavbě křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně (zdroj: Ministerstvo dopravy ČR).

Řidiči musí v současnosti odbočovat vlevo z velmi frekventované silnice I/57 a často zde dochází k dopravním nehodám, a to i s tragickými následky. V rámci stavby proto dojde k vybudování dvou nových větví křižovatky silnic I/57 a I/69, díky kterým zcela zmizí nutnost přejíždět přes protisměrný jízdní pruh. Celý úsek bude po přestavbě výrazně bezpečnější a zásadně se zlepší i plynulost dopravy,“ představil novou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Nové křižovatkové větve budou napojeny na kruhový objezd, který vznikne na silnici I/69. Součástí stavby je také vybudování nových autobusových zastávek a úpravy místních silnic, chodníků a parkovacích ploch.

Ředitelství silnic a dálnic v současnoti realizuje celkem 239,9 kilometru nových staveb. Jedná se o 150,6 kilometru dálnic a 89,3 kilometru silnic I. třídy.

 

Publikoval: Filip Červinka (Zdroj: TZ Ministerstva dopravy)

Začaly práce na přestavbě křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně Foto: Začaly práce na přestavbě křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně (zdroj: Ministerstvo dopravy ČR)..
zpět na články

inzerce

nahoru