Otevřít menu
Doprava dnes
-

Začíná dvoudenní stávka zkušebních komisařů pro autoškoly

Dnes začíná dvoudenní stávka zkušebních komisařů pro autoškoly. Důvodem je jejich nespokojenost s kroky ministerstva dopravy, které podle nich dlouhodobě ignoruje požadavky na změny v procesu vzdělávání a státního dozoru. Ministerstvo tvrzení odmítá. Ti, kteří se do akce zapojí, nebudou dnes a v úterý dělat žádné řidičské zkoušky. Protestu by se podle Asociace zkušebních komisařů ČR (AZK ČR) měla zúčastnit většina ze čtyř stovek komisařů po celé republice.

8:41 / 22. listopadu 2021
Začíná dvoudenní stávka zkušebních komisařů pro autoškolyi

Foto: Profimedia.cz

Cílem stávky je podle asociace upozornit na nečinnost vedení ministerstva dopravy, pokud jde o situaci ve vzdělávání komisařů. "AZK ČR již dlouhodobě upozorňuje na klesající úroveň přípravy a metodického vedení zkušebních komisařů, kteří po odborné stránce podléhají právě výše zmíněnému ministerstvu," uvedla asociace. Na podněty komisařů podle AZK ČR ministerstvo nereaguje.

Podle ministerstva dopravy a úřadů bude stávka bezdůvodná, zároveň poškodí obecní úřady. Proti kritice se ministerstvo již dříve ohradilo s tím, že se se zástupci komisařů pravidelně scházejí. Jeho mluvčí František Jemelka uvedl, že jsou zástupci komisařů členy pracovní skupiny autoškolství. "Například u změny nové legislativy byli od samého počátku až po její schválení. Přímo se podíleli na tvorbě konkrétních ustanovení, která odsouhlasili," uvedl.

Asociace upozornila, že akce nemíří proti obcím, jejichž zaměstnanci komisaři jsou. Stávka by se měla uskutečnit ve většině obcí s rozšířenou působnosti, kde se zkoušky konají, včetně Prahy. V obou dnech budou komisaři na svých pracovištích, nebudou však zkoušet uchazeče o řidičská oprávnění.

Zkušební komisaři vyhlásili stávkovou pohotovost už v červenci. Komisaři dál pracovali, ale zároveň prostřednictvím připravených letáků informovali veřejnost o současném stavu a svých výtkách vůči ministerstvu.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru