Otevřít menu
Doprava dnes
-

Zajímavosti ze světa: Největší nákladní lodí na světě je loď Ever Ace

Rekord byl v září letošního roku pokořen! Loď Ever Ace se stala nejnovějším přírůstkem do flotily společnosti Evergreen Marine Corporation. Vezla náklad i český náklad.

21:14 / 29. října 2021
Zajímavosti ze světa: Největší nákladní lodí na světě je loď Ever Acei

Foto: ČTK

Nákladní loď Ever Ace měří na délku 400 metrů a na šířku 61,5 metru. Váží přibližně 235 000 tun a dosahuje cestovní rychlosti 22,6 uzlů. S nominální přepravní kapacitou 23 992 TEU je Ever Ace jednou z největších kontejnerových lodí na světě a překonává svého předchůdce HMM Algeciras o pouhých 28 TEU.

Loď je nejnovějším přírůstkem do flotily společnosti Evergreen Marine Corporation. V červenci roku 2021 ji společnosti dodala jihokorejská loďařská společnost Samsung Heavy Industries (SHI). Vnější rozměry těchto obřích nákladních plavidel zůstávají již několik let prakticky stejné, dokáží však pojmout stále více kontejnerů.

Vybavení lodi? Podporuje rostoucí obchod s potravinami


Nová lodě se vyznačují nejmodernějšími systémy čištění spalin v souladu s mezinárodním nařízením IMO 2020 o snižování emisí oxidu síry. Optimalizovaná konstrukce trupu a inovativní motory také zlepšují energetickou účinnost a snižují emise CO2. Neustálá snaha o technologická vylepšení přispívá k tomu, že námořní přeprava zboží například mezi Asií a Evropou může být ekologičtější volbou než přeprava letecká, kamionová, nebo železniční. 

Vybavení lodí podporuje rostoucí obchod s potravinami, nápoji, farmaceutickými a jinými chlazenými či zmrazenými produkty mezi Asií a Evropou pod jednotlivými dodacími podmínkami Incoterms.

Co je TEU?


TEU (twenty-foot equivalent unit) je 20stopový přepravní námořní kontejner. Jednotka o délce 6,1 metru, výšce 2,59 metru a šířce 2,44 metru se využívá k měření objemu lodního nákladu.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj Kuehne+Nagel)

Zajímavosti ze světa: Největší nákladní lodí na světě je loď Ever Ace Foto: Kuehne+Nagel. Zajímavosti ze světa: Největší nákladní lodí na světě je loď Ever Ace Foto: Kuehne+Nagel. Zajímavosti ze světa: Největší nákladní lodí na světě je loď Ever Ace Foto: ČTK. Zajímavosti ze světa: Největší nákladní lodí na světě je loď Ever Ace Foto: ČTK.
zpět na články

inzerce

nahoru