Otevřít menu
Doprava dnes
-

Aero Vodochody hostily zástupce 16 zemí uživatelů L-39

Ve dnech 15. a 16. září proběhla v Praze a v Aeru Vodochody v pořadí již šestá Konference uživatelů letounů L-39. Dorazilo na ni více než 50 hostů z celkem 16 zemí ze tří světových kontinentů.

13:08 / 24. září 2021
Aero Vodochody hostily zástupce 16 zemí uživatelů L-39

Díky očkování proti onemocnění Covid-19, pojištěnému navíc průběžným testováním a dodržováním hygienických pokynů, měla letošní konference výrazně vyšší účast než ta loňská a vyrovnala se počtem delegací těm, které se konaly před pandemií.

„Je skvělé, že jsme se mohli sejít v takto velkém počtu. Jak potvrzují i ohlasy na letošní akci, konference přináší uživatelům letounů L-39 důležitou možnost sdílet zkušenosti, a podněty z diskusí dále využívají nejen při provozu svých letounů, ale například i při organizaci leteckého výcviku. Také pro nás jako výrobce letounů je toto setkání zdrojem užitečných informací a inspirací, jak se ještě zlepšovat,“ uvedl Jakub Hoda, viceprezident pro obchod a business development Aera Vodochody.

Z Evropy dorazili na konferenci například zástupci vzdušných sil Slovenska, Maďarska, Německa či Estonska. Z afrického kontinentu nechyběly například delegace Ghany či Nigérie. Mezi účastníky byly i země z Jižní Ameriky a na konferenci tentokrát dorazili také někteří privátní uživatelé L-39 včetně zástupce americké akrobatické skupiny Patriots. Setkání organizovaly Vzdušné síly Armády České republiky spolu s Aerem Vodochody a společností Omnipol.

Autor: Filip Červinka 

Aero Vodochody hostily zástupce 16 zemí uživatelů L-39 . Aero Vodochody hostily zástupce 16 zemí uživatelů L-39 . Aero Vodochody hostily zástupce 16 zemí uživatelů L-39 . Aero Vodochody hostily zástupce 16 zemí uživatelů L-39 .
zpět na články

inzerce

nahoru