Otevřít menu
Doprava dnes
-

Akce Dopravní nostalgie se blíží

Příští týden 15. a 16. června proběhne v Brně akce pro dopravní nadšence. V rámci Ignis Brunensiss se bude konat již tradiční Dopravní nostalgie. Zájemcům se otevřou i dveře vozovny ve Slatině.

7:24 / 7. června 2024
Akce Dopravní nostalgie se blížíi

Foto: Historická tramvaj. Zdroj: SDP ČR

V sobotu 15. a v neděli 16. června 2024 se v Brně uskuteční akce Dopravní nostalgie. Dopravní podnik města Brna (DPMB) chystá pro návštěvníky i den otevřených dveří v autobusové a trolejbusové vozovně ve Slatině. Součástí programu budou i ukázky techniky a program pro děti.

V sobotu bude v dopoledních hodinách pro návštěvníky akce přichystán program na náměstí Svobody a v Brandlově ulici, kde budou vystavena historická vozidla MHD. Tyto vozy pak poslouží k převážení cestujících na zvláštních linkách. Tramvaje a autobusy pojedou z náměstí Svobody, trolejbusy pak ze zastávky Česká.

„Trasy autobusů a trolejbusů povedou do areálu vozovny ve Slatině, která bude mimořádně zpřístupněna v rámci dne otevřených dveří, a to od 12 do 17 hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen vozovnu, ale i technické zázemí autobusových dílen,“ popsal Miloš Havránek, generální ředitel DPMB.

Do vozovny ve Slatině tramvaje přijet nemohou, proto budou návštěvníci cestující do Slatiny v zastávce Životského „přesunuti“ na navazující retro autobusy. Kolem centra města pak bude kroužit koňka.

Návštěvníci akce se mohou těšit například na tramvaj 107 (dřevák) s vlečným vozem, tramvaj 4MT 134 s vlečným vozem, tramvaj T2, tramvaj K2, autobus Karosa ŠM11, autobus Škoda 706 RTO nebo trolejbus 15Tr. Kromě toho budou vystaveny i historická vozidla ze sbírek Technického muzea v Brně, jako například parní tramvaj Caroline nebo oblíbený vůz, který reprezentuje období koňské dráhy.

V sobotu i v neděli bude na náměstí Svobody představen jeden z parciálních trolejbusů a elektrobus nově zařazený do služby Seniorbus.

V neděli se mohou zájemci projet historickými tramvajemi na zvláštní lince na Mendlovo náměstí. Další informace spolu s jízdními řády jednotlivých linek jsou k dispozici na webových stránkách DPMB www.dpmb.cz.

DPMB chystá ještě akci na srpen, jež bude připomínat 155 let MHD v Brně. I zde se fanoušci starobylých vozů mohou těšit na historické a retro vozy a také na doprovodný program.

Publikovala: Lucie Sogelová (zdroj: SDP ČR)

zpět na články

inzerce

nahoru