Otevřít menu
Doprava dnes
-

Alzaboxy se značně využívají! Nově je součástí sítě i DPD

Alza je nucena navyšovat počet dopravců, kteří využívají síť AlzaBoxů pro doručování zásilek. Po zkušebním testování v České republice i na Slovensku se na tuto síť také napojuje společnost DPD, což zákazníkům dává více možností, jak si nechat doručit balíček!

22:00 / 21. června 2022
Alzaboxy se značně využívají! Nově je součástí sítě i DPDi

Foto: AlzaBoxy nově využívá DPD. Zdroj: Alza.cz.

Už nyní balíčky třetích stran v počtu tisíců kusů denně tvoří významný podíl na celkovém objemu zásilek

Alza přivítala do své otevřené platformy výdejních boxů dalšího partnera, balíkového přepravce DPD. „Velice nás těší, že po pilotním testování se společnost DPD začátkem května na Slovensku a nyní i v České republice napojila na celou síť AlzaBoxů a stala se naším dalším významným externím partnerem. Věříme, že tato forma spolupráce je budoucností v doručování, kdy kapacitu jednoho boxu naplno využije více dodavatelů,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza.cz, a doplňuje:Už nyní balíčky třetích stran v počtu tisíců kusů denně tvoří významný podíl na celkovém objemu zásilek doručovaných přes AlzaBoxy. Dvě třetiny doručených balíčků tvoří zásilky z e-shopu Alza.cz, ale touto rychlostí se poměr v dohledné době výrazně změní.“

Aktuálně zásilky třetích stran tvoří až 30 % doručených balíčků v této síti. AlzaBoxy v České republice, na Slovensku a v Maďarsku však disponují měsíční doručovací kapacitou až 5,5 milionu balíčků, tento počet navíc neustále narůstá. Dle průzkumu mezi zákazníky e-shopu dvě třetiny dotazovaných považují AlzaBox za nejoblíbenější způsob dopravy, a to zejména díky časové flexibilitě, jednoduchosti a rychlosti dodání. V oblastech Praha-východ, Nymburk, Karviná, Teplice, Sokolov, Kutná Hora, Rokycany a Beroun je o tento typ doručení enormní zájem, do boxů zde míří více než 70 % zásilek. 

Aktuálně zásilky třetích stran tvoří až 30 % doručených balíčků v této síti

„Potvrzuje se tím náš předpoklad, že výdejní boxy představují díky své pohodlnosti a časové flexibilitě, kterou zákazníkům umožňují, ideální řešení logistiky,“ dodává Moudřík.Jejich popularita mezi zákazníky neustále roste, stejně tak mezi dopravci, kteří tak rozšiřují možnosti doručení pro své zákazníky,“ uzavírá. 

Alza.cz rozšiřováním partnerské sítě pracuje na tom, aby se její výdejní boxy staly nedílnou součástí chytré městské infrastruktury a přispívaly ke zvýšení kvality života obyvatelů v jejich okolí, a to zejména v menších obcích. Postupně se tak nejen maximálně využívá vytvořené doručovací kapacity, ale i snižuje dopravní zátěž, smog a hluk. Jako první nabídla Alza volnou kapacitu výdejních schránek na začátku pandemie koronaviru logistické společnosti Zásilkovna. K dalším partnerům napojeným na síť AlzaBoxů patří společnosti Rohlík.cz nebo Slovak Parcel Service. 

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: Alza.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru