Otevřít menu
Doprava dnes
-

Areál Fakultní nemocnice v Olomoucí se těší z nové úschovny kol!

Článek řetězu bicyklu připomíná svým tvarem nová úschovna jízdních kol v areálu Fakultní nemocnice Olomouc, kterou už mohou využívat zaměstnanci tohoto největšího zdravotnického zařízení v Olomouckém kraji.

16:24 / 18. května 2022
Areál Fakultní nemocnice v Olomoucí se těší z nové úschovny kol!i

Foto: Vizualizace nové kolárny v areálu FN Olomouc. (Zdroj: Fakultní nemocnice Olomouc).

Nová úschovna kol FN Olomouc pomůže nejen pacientům či zaměstnancům a návštěvníkům k bezpečné a pohodlné úschovně jejich bicyklů, ale také se pyšní atraktivním vzhledem. „I díky nové kolárně se celková kapacita vybavených a zabezpečených míst k uschování bicyklů v areálu nemocnice zvýší zhruba na 200 míst,“ sdělil ČTK mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Nová úschovna jízdních kol disponuje průsvitnými stěnami z vlnitého sklolaminátu na dvoře nemocničních budov O a P. Dle mluvčího FN Olomouc pana Fritschera pojme celkem 43 bicyklů. Autorem nevšední podoby kolárny je architekt Adam Rujbr. V areálu FN Olomouc fungují úschovny jízdních kol ještě na dalších čtyřech místech. „V plánu je výstavba další úschovny v blízkosti Teoretických ústavů Lékařské fakulty Univerzity Palackého,“ podotkl Fritscher.

Stavbou kolárny podporujeme myšlenku šetrné mobility


Nová kolárna je součástí dlouhodobé podpory aktivního zdraví vůči pacientům i vlastním zaměstnancům. O tom je přesvědčen ředitel FN Olomouc Roman Havlík: „Cyklodoprava je ideální pohybovou aktivitou při cestách do práce a významnou alternativou ke stále hustějšímu automobilovému provozu. Stavbou kolárny podporujeme myšlenku šetrné mobility. Pro zaměstnance se snažíme vytvářet komfortní zázemí pro odkládání kol a věříme, že tak vznikne nová motivace zaměstnanců pro dopravu do práce na kole," uvedl ředitel.

FN Olomouc je šestou největší nemocnicí v ČR. Zařízení má pět desítek pracovišť, bezmála 1200 lůžek a zhruba 4200 zdravotnických i nezdravotnických zaměstnanců.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

Areál Fakultní nemocnice v Olomoucí se těší z nové úschovny kol! Foto: Nová kolárna v areálu FN Olomouc disponuje mnoha místy pro bicykly. (Zdroj: Olomoucká drbna).. Areál Fakultní nemocnice v Olomoucí se těší z nové úschovny kol! Foto: Vizualizace nové kolárny v areálu FN Olomouc. (Zdroj: Fakultní nemocnice Olomouc)..
zpět na články

inzerce

nahoru