Otevřít menu
Doprava dnes
-

Autobusová linka Praha - Jeseník končí, byla nerentabilní

Společnost Arriva přestane od konce října provozovat dálkovou autobusovou linku Praha - Hradec Králové - Jeseník. Je nerentabilní. Firma už nemůže z vlastních prostředků dlouhodobou ztrátu dál financovat. Uvedla to na svém Facebooku.

21:54 / 4. října 2022
Autobusová linka Praha - Jeseník končí, byla nerentabilníi

Foto: arriva.cz

„Od pondělí 31. října 2022 nevyjede na 230 kilometrů dlouhou trasu naše dálková linka 950151 Jeseník – Hradec Králové – Praha. Důvodem je nerentabilnost jejího provozu a dlouhodobá ztráta, kterou už nemůžeme z vlastních prostředků dál financovat," zveřejnila společnost Arriva na svém facebookovém profilu.

„Linku provozujeme na vlastní podnikatelské riziko bez jakékoliv podpory od obcí na její trase. První potíže nastaly při covidových restrikcích, kdy byl provoz linky přerušen, protože v některých obdobích byl zákaz překračovat i hranice okresů, poté se už počet cestujících při jízdách na delší vzdálenosti nikdy na původní hodnoty nevrátil. Druhým důvodem, který lince zlomil vaz, jsou dlouhodobě vysoké ceny pohonných hmot, které jsme se snažili co nejdéle ufinancovat, ale peníze za prodané jízdenky bohužel nepokrývají ani současné ceny nafty, natož další neustále rostoucí ostatní náklady," zveřejnila důvody a konstatovala ukončení s posledním říjnem provozu linky 950151 na trase z Jeseníku přes Králíky, Žamberk, Častolovice a Hradec Králové do hlavního města. Naposledy pojedou spoje v neděli 30. října.

Autor: Petr Dejnožka

 

zpět na články

inzerce

nahoru