Otevřít menu
Doprava dnes
-

Autobusoví dopravci navrhují kvůli nedostatku řidičů prázdninový provoz

Společenství autodopravců Čech a Moravy (SAČM) navrhuje kvůli nedostatku řidičů autobusů přejít na prázdninový provoz. V linkové dopravě chybí 20.000 profesionálních řidičů a další velké množství je v pracovní neschopnosti kvůli koronaviru. Kvůli tomu dopravci nevypravují část spojů, které zajištují dopravní obslužnost, a hrozí jim sankce od krajských úřadů. Dnes to řekl předseda společenství Bedřich Danda.

13:49 / 6. prosince 2021
Autobusoví dopravci navrhují kvůli nedostatku řidičů prázdninový provozi

Foto: ICOM transport

Dopravci navrhují zavedení prázdninového režimu na několik týdnů, minimálně od 20. prosince do 2. ledna. "Dané řešení může významně pomoci i v boji proti nárůstu nově nemocných, což by při současných kritických číslech a zaplnění nemocničních oddělení intenzivní péče bylo více než žádoucí," uvedl Danda. Sankce od krajských úřadů podle něj řidiče rozhodně neuzdraví, ale naopak v takto složité době zvětšují finanční problémy dopravním společnostem.

Kvůli neobsloužení spojů podle Dandy narůstá mezi cestující veřejností rychlým tempem nervozita až agresivita. Cestující čekají na další spoje i několik hodin.

SAČM je od roku 2000 zaměstnavatelským svazem. Reprezentuje převážně malé a střední podnikatele, zabývající se silniční nákladní a osobní dopravou, ale také podnikatele, kteří používají silniční motorová vozidla pro své podnikání. Sdružuje 46 členů - soukromých firem autodopravců, kteří vlastní přes 3900 vozidel.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru