Otevřít menu
Doprava dnes
-

AŽD Praha vloni zvýšila mírně zisk na 958 milionů Kč, stoupl i obrat společnosti

Společnost AŽD Praha od října 2020 do konce září 2021 zvýšila čistý zisk meziročně o téměř dvě procenta na 958,5 milionu korun. Obrat společnosti pak stoupl asi o miliardu na 9,5 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy podniku uveřejněné ve Sbírce listin.

11:05 / 27. dubna 2022
 AŽD Praha vloni zvýšila mírně zisk na 958 milionů Kč, stoupl i obrat společnostii

Foto: AŽD

AŽD Praha je dodavatelem a výrobcem zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky především pro dopravní stavby.

Uplynulé účetní období, tedy finanční rok 2020/2021, zkomplikovala podle generálního ředitele Zdeňka Chrdleho pandemie Covid-19, která pro společnost znamenala řadu omezení. I přesto Chrdle rok hodnotí jako úspěšný.

Hlavní část podnikání AŽD Praha se podle výroční zprávy soustředila opět do železniční dopravy, kde se ucházela o modernizace a rekonstrukce infrastruktury či technologické projekty a stavby na zvýšení bezpečnosti železničního provozu. K tomu patří například i instalace palubních jednotek zabezpečovacího systému ETCS do vlaků. Aktivní byla firma také na silnici, kde se podílela na zavádění telematických systémů nebo na budování bezpečnostního systému v pražském metru. Největšími zákazníky AŽD Praha byly tradičně firmy Správa železnic, České dráhy nebo ČD Cargo.

AŽD Praha patří mezi největší firmy v oboru zabezpečovací techniky na českém trhu. Podnik má pouze český kapitál. Na konci září 2021 v něm pracovalo 1755 lidí. Firma má 24 dceřiných společností, z toho 11 v zahraničí. Čtyři podniky jsou na Slovensku a po jednom v Bulharsku, Srbsku, Bělorusku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Turecku a Polsku.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru