Otevřít menu
Doprava dnes
-

Benzín pod 40 korun za litr? S kartou Axigon natankujete v síti Shell za 39,39 Kč/l i na dálnici

S létem je spojeno cestování autem a s tím se aktuálně pojí i ceny pohonných hmot, které zažívají mírný pokles. Například benzín zlevnil od začátku července zhruba o 7 korun, přičemž jeho průměrná cena je nyní 41 Kč/l. Výrazným tempem klesají rovněž plošné ceny. Držitelé tankovacích karet natankují ještě levněji.

13:02 / 16. srpna 2022
Benzín pod 40 korun za litr? S kartou Axigon natankujete v síti Shell za 39,39 Kč/l i na dálnicii

Foto: Tankovací karty. Zdroj fotky: Axigon.

Držitelé tankovacích karet poskytovaných nákupní aliancí Axigon v tomto týdnu tankují Natural 95 v celé síti Shell za 39,39 Kč/l

Plošné ceny paliv jsou vyhlašovány zpravidla na týdenní bázi a platí v celé síti čerpacích stanic dané petrolejářské firmy. Jsou typické zejména tím, že bezprostředně reflektují aktuální situaci na trzích, zatímco běžné ceny pro koncové zákazníky reagují vždy s určitým zpožděním.

„Plošné ceny jsou dlouhodobě pod cenovým průměrem trhu. Především v období prudkých cenových výkyvů mohou reagovat velmi dynamicky, takže se stává, že krátkodobě klesají i pod úroveň tradičně nejlevnějších čerpaček, což se v posledních měsících i několikrát stalo,“ popisuje Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon, která je autorizovaným distributorem tankovacích karet Shell. „Plošná cena benzínu pro držitele námi poskytovaných tankovacích karet klesla od začátku srpna v síti Shell již téměř o 4 koruny na litru. V tomto týdnu je tak možné bez jakýchkoliv omezení tankovat i na dálnici Natural 95 za 39,39 Kč/l. Přitom litr benzínu na D1 se na začátku tohoto týdne stále prodával za necelých 44 korun,“ dodává Damir Duraković.

Koncept nákupní aliance umožňuje využívat tankovací karty s plošnou cenou i drobným podnikatelům nebo živnostníkům, a to bez jakýchkoliv závazků k minimálním odběrům. Na rozdíl od tradičních karetních společností nejsou účtovány žádné servisní poplatky ve formě přirážky za každý natankovaný litr paliva. Bez ohledu na běžné totemové ceny a lokální cenové výkyvy je držiteli karty garantována aktuálně platná plošná cena pro danou síť čerpaček. Současně je ale tankovací karta akceptována i v jiných sítích, aniž by byly účtovány dodatečné poplatky.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: Axigon)

zpět na články

inzerce

nahoru