Otevřít menu
Doprava dnes
-

Byl zahájen prodej jízdenek na sezónní vlaky Pirat a Wydmy z Bohumína k Baltskému moři

Byl zahájen předprodej jízdenek a rezervací na letní sezónní vlaky z Bohumína do polských letovisek u Baltského moře. K Baltskému moři lze cestovat také denním vlakem EC Sobieski, do německých letovisek spoji přes Berlín či přímými vlaky do Kielu a Flensburgu. České dráhy nabízejí také jízdenky a rezervace na vlaky k Jadranu do Splitu.

10:13 / 31. května 2023
Byl zahájen prodej jízdenek na sezónní vlaky Pirat a Wydmy z Bohumína k Baltskému moři i

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ČD.

Zahájen prodej jízdenek na sezónní vlaky k Baltskému moři

Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě nyní. Noční spoj Pirat Bohumín (21:18) – Kolobrzeg (8:16 / 20:21) – Bohumín (7:08) nabízí cestu v klasických oddílech 1. a 2. třídy. Noční vlak Wydmy odjíždí z Bohumína v 19:14 hod. a nabízí cestu na poloostrov Hel (příj. 7:37 hod.), kde má několik zastávek. Jeho jízda končí přímo ve stanici Hel. Další část vlaku jede do letoviska Leba (přij. 7:34 hod.). Z Leby odjíždí vlak v 18:20 hod. a z Helu v 19:00 hod., do Bohumína bude přijíždět v 7:43 hod. Tento spoj nabízí místa v oddílech 1. a 2. třídy a v lůžkových vozech polských železnic PKP Intercity. Cena jízdenek ve všech relacích je od 578 Kč. Jízdenky a rezervace je možné zakoupit v eshopu ČD a v mezinárodních pokladnách. Vlaky Pirat a Wydmy jsou v provozu od 23. června do 3. září. Spoje spravuje polský rezervační systém. V některých termínech může být doba předprodeje zkrácená. V Bohumíně jsou možné přestupy na spoje do dalších míst v České republice.

Směrem k polskému baltskému pobřeží lze využít také pravidelný denní spoj EuroCity Sobieski, který jezdí z Vídně přes Břeclav, Přerov a Ostravu do Gdaňska, letoviska Sopoty a Gdynie. České dráhy nabízejí také prodej jízdenek a rezervací na spoje zahraničních partnerů k Jadranu. Společnost MÁV-Start nabízí vlak Adria Budapest – Split – Budapest. Vlak odjíždí z Budapešti v úterý, v pátek a v neděli a další den ráno je v cíli. Ze Splitu odjíždí ve středu, v sobotu nebo v pondělí. V provozu je od 9. června do 30. září. Noční vlak Bratislava – Wien – Split a zpět nabízejí partnerské společnosti ZSSK a ÖBB ze Slovenska a Rakouska. Vlak je v provozu z Bratislavy/Vídně ve středu, v pátek a v neděli do 6. října a ve čtvrtek, v sobotu a v pondělí ze Splitu do 7. října. Vlak tvoří vozy s místy k sezení, lehátkové a lůžkové vozy. Vlaky umožňují také přepravu aut a motocyklů.


České dráhy nabízejí přímé vlakové spoje do dalších vyhledávaných prázdninových letovisek např. na Slovensku, v Polsku nebo v Rakousku. Do dalších míst lze cestovat po přestupu na spoje partnerských železnic. S jízdenkami Interrail lze pak podniknout letní poznávací cesty po celé Evropě.    

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ČD)

zpět na články

inzerce

nahoru