Otevřít menu
Doprava dnes
-

Část připravované stavby Palačovské spojky získala stavební povolení

Část připravované stavby takzvané Palačovské spojky získala stavební povolení. Na Twitteru to dnes uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Radek Mátl. Chystaná silnice mezi Lešnou na Vsetínsku a Palačovem na Novojičínsku propojí páteřní komunikace I/35 a I/48, místo kde vzniká dálnice D48. V uplynulých dnech začaly přípravné práce.

10:51 / 25. března 2022
Část připravované stavby Palačovské spojky získala stavební povoleníi

Foto: valasskemezirici.cz

Podle Mátla vydal stavební úřad Ministerstva dopravy stavební povolení na část stavby silnice I/35 z Lešné do Palačova. "Na 8,9 km dlouhý úsek probíhají další stavební řízení a dokončuje se majetkoprávní příprava," napsal Mátl. Zároveň podle něj pokračuje výběrové řízení na zhotovitele stavby. Její zahájení ŘSD předpokládá ve druhém pololetí letošního roku.

Přípravné práce před stavbou Palačovské spojky začaly před několika týdny skrývkou ornice a kácením dřevin. Na trase budou pracovat i archeologové. Cílem stavby je podle zástupců ŘSD převedení dopravy z velmi vytížené trasy silnice I/35 na nově vybudovanou čtyřpruhovou komunikaci I/35 s napojením na dálnici D48 u Palačova.

Palačovská spojka zřejmě nejvíce uleví městu Hranice na Přerovsku a také obcím, přes které je nyní vedena doprava po silnici I/35. Patří mezi ně Hustopeče nad Bečvou, Milotice nad Bečvou a Teplice nad Bečvou na Přerovsku.

První řidiči by po Palačovské spojce měli podle plánů ŘSD poprvé projet v roce 2025. Počítá se s novostavbou silnice I/35 mezi Lešnou a Palačovem v délce 5,2 kilometru a rekonstrukcí téměř 3,7 kilometru dálnice D48 mezi Dubem, částí Starého Jičína na Novojičínsku a Palačovem. Vznikne i nová mimoúrovňová křižovatka silnic D48 a I/35 v Palačově. Předpokládaná cena stavby je 2,2 miliardy korun bez DPH.

Publikoval: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru