Otevřít menu
Doprava dnes
-

Česká kancelář pojistitelů pomůže ukrajinským motoristům na území ČR

Česká kancelář pojistitelů (ČKP) pomůže ukrajinským motoristům na území ČR. Jejich případné škody z povinného ručení bude hradit ze svého garančního fondu. ČKP o tom dnes informovala ČTK.

21:33 / 1. března 2022
Česká kancelář pojistitelů pomůže ukrajinským motoristům na území ČRi

Foto: Ilustrační fotka (garaz.cz).

Jedním z největších problémů pro motoristy z Ukrajiny mohou být doklady pro zahraniční užívání vozidel na vozovkách„Na Ukrajině je minimum vozidel, která mají zelenou kartu určenou pro provoz vozidel v zahraničí, a je pochopitelné, že nyní Ukrajinci prchající před válkou řeší důležitější věci než zařizování povinného ručení,“ poukazuje na jasný fakt kancelář pojistitelů. „Z toho důvodu dnes ráno rozhodla Správní rada ČKP, že po dobu dvou měsíců od opuštění ukrajinského území bude případné škody způsobené ukrajinskými vozidly na území ČR hradit ČKP k tíži garančního fondu bez jakéhokoliv dopadu na ukrajinské motoristy, kteří tak mohou bez obav své vozidlo v ČR využívat,“ uvedla kancelář.

Obdobné řešení bylo přijato na Slovensku, kde opatření k hrazení škod ze strany garančního fondu platí po dobu jednoho měsíce do konce března 2022. V Polsku po překročení hranic dostávají ukrajinští motoristé rovnou zelenou kartu na měsíc zdarma.

Daná lhůta dvou měsíců v případě ČR i nastavená opatření v sousedních státech zajistí podle ČKP ukrajinským motoristům jistotu možnosti provozování vozidla pro nejbližší období. Dále pak umožní najít stabilní řešení, jak následně vozidla registrovaná na Ukrajině pojišťovat v ČR obdobně, jako se pojišťují tuzemská vozidla.

 

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru