Otevřít menu
Doprava dnes
-

České dráhy se účastní ostravských Rail Business Days, veřejnost čeká několik premiér v modré

České dráhy jsou tradičním partnerem dopravních a železničních veletrhů a konferencí v České republice. Nebudou chybět ani na letošních ostravských Rail Business Days ve dnech 5. až 7. června. V modrých barvách Českých drah se uskuteční také několik premiér.

7:24 / 2. června 2023
České dráhy se účastní ostravských Rail Business Days, veřejnost čeká několik premiér v modré

„České dráhy, jako lídr inovací a zavádění moderních technologií na železnici v České republice, nemohou chybět na největší letošní domácí akci v oblasti kolejové techniky Rail Business Days. Jsme zde v roli vystavovatele, garanta akce a hlavního partnera konference, která se zaměří na aktuální témata železniční dopravy. V Ostravě bude také několik premiér, které přilákají značný zájem odborné i laické veřejnosti a jsou přímo spojeny s naší firmou. Jedná se o první veřejné představení nového provedení třívozové jednotky RegioPanter nebo motorové jednotky RegioFox,“ říká Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.   

České dráhy na volné ploše představí retrofit lokomotivy řady 362 WTB s instalovaným zabezpečovacím systémem ETCS. Lokomotivy jsou určeny k dopravě osobních a rychlíkových vlaků na tratích s povinným provozem pod dohledem ETCS od roku 2025 s rychlostí do 140 km/h. 

V barvách Českých drah se má na výstavní ploše objevit také elektrická jednotka řady 640.2 RegioPanter ze společnosti Škoda Group a motorová jednotka řady 847 RegioFox od společnosti PESA Bydgoszcz. V obou případech půjde o premiéru před odbornou i laickou veřejností. 

Společnost ČD Cargo plánuje vystavit například modernizovanou motorovou lokomotivu řady 742.7 (EffiShunter 1000-M) a moderní elektrickou lokomotivu řady 393 Siemens Vectron.  

Veletrhu Rail Business Days 2023 se vedle mateřské společnosti České dráhy zúčastní ze Skupiny ČD také dceřiné firmy ČD – Informační systémy, ČD – Telematika, ČD Bus, ČD Cargo, DPOV, Dopravně vzdělávací institut a JLV.

Další podrobnosti k Rail Busines Days naleznete na www.railbusinessdays.cz.

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: TZ ČD)

zpět na články

inzerce

nahoru