Otevřít menu
Doprava dnes
-

Českobudějovický dopravní podnik naplnil požadovaný počet řidičů. Ty čekají větší mzdy a další benefity

Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. (DPMCB) provedl mnoho úspěšných kroků, jež vedly k naplnění potřebného množství řidičů. Mimo jiné například zintenzivnil náborovou kampaň či realizoval změny v odměňování zaměstnanců.

16:59 / 6. prosince 2022
Českobudějovický dopravní podnik naplnil požadovaný počet řidičů. Ty čekají větší mzdy a další benefityi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: sdp-cr.cz

Českobudějovický dopravní podnik velmi dobře zvládl dopady celoevropského nedostatku profesionálních řidičů. Situaci se mu povedlo zlepšit zejména intenzivní náborovou kampaní. Vedení společnosti spolu s odbory také usilovně pracovalo na změnách v odměňování zaměstnanců, na které doléhají vyšší životní náklady.

„Aktuálně máme dva řidiče MHD nad plánovaný stav, v autoškole se navíc připravuje dalších deset budoucích řidičů, kteří jsou již našimi zaměstnanci. Podařilo se nám tak zajistit komfortní stav nejen pro nás jako zaměstnavatele, ale samozřejmě i pro samotné zaměstnance,“ uvedl Slavoj Dolejš, ředitel DPMCB a dodal: „Uvědomujeme si ale, že celoevropský nedostatek řidičů se nás může vzhledem k vypjatému konkurenčnímu prostředí začít týkat znovu, dále se proto zajímáme o nové možnosti náboru řidičů, například ze zahraničí.“

Dopravní podnik nabízel v rámci kampaně zkušeným řidičům náborový příspěvek, služební byty i standardní benefit pro budoucí řidiče ve formě doplnění kvalifikace.

Od ledna příštího roku čeká všechny zaměstnance DPMCB další zvýšení mezd. Za rok 2022 a 2023 si tak souhrnně přilepší o 20 procent. Například řidiči trolejbusů si po započtení pohyblivé složky mzdy vydělají 191 Kč za hodinu. K této částce se navíc připočítávají další příplatky, které od nového roku dopravní podnik také navýší. Zaměstnanci budou v rámci stabilizace podniku dostávat hodnotnější stravenky a získají i další zaměstnanecké benefity. Oproti roku 2022 tak DPMCB vzrostou personální výdaje o více než 50 milionů Kč.

Dopravnímu podniku města České Budějovice ovšem vzrostou výdaje i za elektřinu a pohonné hmoty. Očekává se, že za tyto náklady si dopravce v příštím roce připlatí téměř o 40 milionů Kč víc. „S počínající ekonomickou krizí musíme v příštím roce počítat s enormními provozními náklady. Službu pro občany budeme moci udržet jen díky ziskům z předchozích let. Následující období sice vyhlížíme s nutnými obavami, stejně jako krize za posledních 113 let ale věříme, že i tuto zvládneme,“ dodal ředitel DPMCB.

Podle českobudějovického dopravního podniku bude jedním z kroků vedoucího k udržení nákladů pod kontrolou ale i propouštění části zaměstnanců a úplné zrušení některých pracovních pozic.

Publikovala: Lucie Sogelová (zdroj: SDP ČR)

zpět na články

inzerce

nahoru