Otevřít menu
Doprava dnes
-

Cesta do Litovelského Pomoraví s novým kabátem za devět milionů

Pohodlnější jízdu na kole či procházku po Litovelském Pomoraví u Horky nad Moravou na Olomoucku zajistí cyklistům a výletníkům opravená cesta k Lovecké chatě, která má po rekonstrukci asfaltový povrch.

11:54 / 19. června 2022
Cesta do Litovelského Pomoraví s novým kabátem za devět milionůi

Foto: Ilustrační fotka (zdroj: turistika.cz).

Rekonstrukce téměř 800 metrů dlouhého úseku od Lovecké chaty až k mostu ve směru od Horky nad Moravou stála devět milionů korun. ČTK to sdělil ředitel Lesů města Olomouce David Janásek. „Komunikace má kompletně nový povrch, odvodňovací příkopy a sjezdy pro těžkou techniku, které vedou na ostatní lesní komunikace. Po rekonstrukci jsou teď nové i dva mosty. A co je důležité, cesta má nové konstrukční vrstvy a stabilní podloží,“ upozornil Janásek.

Stavební práce ovlivnily provoz na oblíbené trase do Litovelského Pomoraví už loni v létě. „K rekonstrukci jsme ale museli přistoupit, protože cesta byla v havarijním stavu a dál ji nešlo odkládat. Opravovaný úsek trasy tak navázal na už opravenou část lesní cesty k Lovecké chatě a dál do Litovelského Pomoraví, kterou se podařilo dokončit loni,“ uvedl olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO).

Část oprav pokryje dotace

V městských lesích podle Janáska pokračují i jiné investice. V červnu byla zahájena oprava další části lesní cesty Huzovská. Vozovka tam bude rozšířena na jednotnou šířku čtyři metry včetně krajnice. Náklady tohoto projektu činí 13 milionů a jejich část pokryje dotace. „Prostřednictvím investic a také novými výsadbami vracíme městským lesům, které silně zasáhla kůrovcová kalamita, alespoň zčásti to, co nám dávají. V posledních třech letech jsme v nich uskutečnili investice za téměř 30 milionů korun. Zhruba osm milionů korun z toho jsme získali na dotacích z Programu rozvoje venkova,“ uvedl Žbánek.

V roce 2019 byla v Litovelském Pomoraví zahájena rekonstrukce cesty od Tří mostů až po Loveckou chatu za více než sedm milionů korun, která byla dokončena v roce 2020. Opravou za více než šest milionů prošel tehdy i téměř dvoukilometrový úsek lesní cesty Huzovská. Dalšími velkými investicemi byla v roce 2020 rekonstrukce dvou mostů v CHKO Litovelské Pomoraví u obce Březové a Huzová celkem za šest milionů korun.

 

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru