Otevřít menu
Doprava dnes
-

Cestující DPO mohou vyjádřit svou spokojenost s jízdou v MHD skrze aplikaci

„Hvězdičkuj, pomůžeš!“. Pod tímto heslem spustil 1. ledna Dopravní podnik Ostrava (DPO) novou kampaň pro své cestující. Ti mohou přímo ve vozech dát svou zpětnou vazbu řidičům DPO v online aplikaci Hvězdičkuj. Dostupná je na www.hvezdickuj.cz a také přes QR kódy v interiéru vozidel ostravské MHD. Za spokojenost s jízdou může cestující darovat řidiči až pět hvězdiček. V aplikaci může zároveň přispět na dobrou věc libovolnou částkou darovanou nadačnímu fondu KŘÍDLENÍ. Tento nový typ zpětné vazby bude mít vliv i na konkrétní výši odměny jednotlivých řidičů.

8:30 / 10. ledna 2022
Cestující DPO mohou vyjádřit svou spokojenost s jízdou v MHD skrze aplikacii

Foto: sdp-cr.cz

„Jsme tu pro naše cestující a jejich zpětná vazba je pro nás mimořádně důležitá. Po osmi letech fungování končí známkování řidičů MHD cestujícími prostřednictvím systému online hodnocení dejmiznamku.cz a spouští se zcela nové prostředí „hvězdičkuj“. Ostravští cestující budou moci ocenit poskytnutou přepravní službu obdobně, jak je to zvykem v celé řadě jiných služeb, například u přepravních společností, v ubytovacích zařízeních, restauracích a e-shopech. Zároveň myslíme i na naše řidiče a chceme dát prostor k ocenění jejich práce přímo cestujícími. DPO se dlouhodobě snaží i pomáhat. Propojení aplikace s možností přispět na dobrou věc tak pro nás bylo přirozeným krokem,“ popisuje Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

„Máme radost z této další formy spolupráce, kterou mohou cestující v Ostravě celoročně podpořit výjimečné projekty a klienty místních neziskovek. V této sezóně je jich devět, jsou pestré a smysluplné. Společně s DPO probíhá TyrkysOVA!!! sbírka a také si můžete zakoupit přes aplikaci Moje DPO dobročinnou Tyrkysovou jízdenku. Vytváříme prostor pro laskavost, všímavost… tou je i zpětná vazba. Veškeré získané peníze putují na transparentní účet nadačního fondu a jsou určeny na zcela konkrétní projekty. Více o nich se můžete dozvědět na www.kridleni.cz,“ doplňuje Lucie Houthoofdtová, zakladatelka a předsedkyně KŘÍDLENÍ nadačního fondu.

„Hvězdičkuj“ funguje jednoduše. Do aplikace se cestující dostane zadáním webové adresy nebo při načtení QR kódu, který najde ve vozidle na kabině řidiče nebo nad dveřmi. Po otevření aplikace stačí na úvodní obrazovce „Podpoř svého řidiče“ kliknout na nabídku „Jdu do toho“. Cestující také může v dalším kroku přispět libovolnou nebo už předvolenou částkou (5, 10 nebo 20 Kč) přímo na transparentní účet Tyrkysové sbírky DPO a nadačního fondu KŘÍDLENÍ.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: sdp-cr.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru