Otevřít menu
Doprava dnes
-

Cyklobusy budou opět brázdit Karlovarský region

Přeprava cyklobusy je v Karlovarském kraji rok od roku oblíbenější. Krajská rada proto odsouhlasila poskytnutí dotace na zajištění sezonní dopravy cyklobusů. V minulém roce bylo v rámci systému CykloEGRENSIS přepraveno 5 tisíc cyklistů. První cyklobusy vyjedou už v půlce května.

13:55 / 28. dubna 2023
 Cyklobusy budou opět brázdit Karlovarský regioni

Foto: Cyklobusy svezou cestující do turisticky atraktivních míst v kraji. Zdroj: pixabay.com

Cyklisté v Karlovarském kraji si velmi oblíbili přepravu cyklobusy. Krajská rada se z tohoto důvodu rozhodla poskytnout dotaci ve výši 200 tisíc Kč společnosti Autobusy Karlovy Vary, která zajišťuje sezonní dopravu cyklobusy již 21 let.

Cyklobusy vozí cestující do turisticky oblíbených míst v kraji. V současnosti je stanoveno 5 základních tras, které dostanou cyklisty z okresních měst například do oblasti Krušných hor, Slavkovského lesa, Tepelské vrchoviny či přístupné části Doupovských hor.

 „Roční dopravní výkon na linkách CykloEGRENSIS činí zhruba 16 tisíc kilometrů. Speciální linky pokrývají nejatraktivnější části Karlovarského kraje a usnadňují cyklistům dopravu do těchto oblastí. Podporují tím nejen zdravé a aktivní trávení volného času, ale i seznamování se s atraktivitami našeho regionu. Proto jsme se rozhodli, že stejně jako v uplynulých letech podpoříme dopravce Autobusy Karlovy Vary částkou 200 tisíc korun. Peníze budou využity na úhradu části provozních nákladů cyklobusů,“ informoval Patrik Pizinger, radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení.

Jízdní řády cyklobusů jsou vyvěšeny na autobusových zastávkách. Veškeré informace včetně tarifních podmínek pak zájemci získají v předprodejních místech, u řidičů cyklobusů nebo na webových stránkách dopravce.

První cyklobusy vyrazí už v sobotu 13. května a jezdit budou až do 24. září.

Publikoval: Filip Červinka (zdroj: Karlovarský kraj)

zpět na články

inzerce

nahoru