Otevřít menu
Doprava dnes
-

ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova na Chrudimsku. Navazuje na část Opatovice - Časy. Celková délka D35 v regionu se tak prodloužila na více než 30 kilometrů.

20:06 / 22. prosince 2022
ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova

Úsek z Časů do Ostrova měří 14,7 kilometru. Zahrnuje 22 mostů, z toho 16 na dálnici a čtyři nad ní, další jsou na přístupech na okolní pozemky. Nejsložitější bylo přemostění železničního koridoru u Uherska, které se stavělo neobvyklým způsobem. Na každé straně kolejí stavbaři paralelně vybudovali jeho poloviny, které následně otočili nad trať. Nakonec vyplnili mezeru mezi nimi širokou asi 1,8 metru a oba díly spojili. Součástí úseku Časy - Ostrov jsou i dvě mimoúrovňové křižovatky a 5 460 metrů protihlukových stěn. Předchozí úsek D35 v Pardubickém kraji Opatovice - Časy v délce 13 kilometrů ŘSD otevřelo loni v prosinci.

Zároveň s dálnicí vzniklo také policejní dálniční oddělení Městec. Bude sloužit pro dohled nad D35 od křížení s dálnicí D11 po úsek do Ostrova. Součástí areálu je rovněž Středisko správy a údržby dálnice Městec. Výstavba u Městce stála 211 milionů korun bez DPH, z toho 31 milionů korun připadlo na policejní dálniční oddělení.

Součástí dnes zprovozněné stavby je také oboustranná odpočívka Dolní Roveň. Na obou stranách silnice budou k dispozici čerpací stanice, restaurace, dětská hřiště a odpočinkové zóny s vysázenou zelení. Celkové náklady na úsek Časy - Ostrov dosáhly zhruba 3,2 miliardy korun bez DPH, uvedlo ŘSD v tiskové zprávě. Z Časů bude zatím doprava svedena na několik let na silnici I/17 u Ostrova, než se postaví další úsek Ostrov - Vysoké Mýto. Jeho součástí bude i tunel pod vrchem Homole, který by se měl začít budovat příští rok. Celou část z Ostrova do Vysokého Mýta dlouhou zhruba sedm kilometrů chtějí silničáři uvést do provozu v roce 2027.

Publikoval: Petr Dejnožka (čerpáno z ČTK)

ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova . ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova . ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova . ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova . ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova . ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova . ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova . ŘSD dnes otevřelo další úsek dálnice D35 v Pardubickém kraji z Časů do Ostrova .
zpět na články

inzerce

nahoru