Otevřít menu
Doprava dnes
-

Dálnice D35 v úseku Janov-Opatovec má stavební povolení! Náklady přesáhnou 4 miliardy

Dálnice D35 v úseku Janov-Opatovec na Svitavsku získala stavební povolení, vyplývá z nepravomocného rozhodnutí Ministerstva dopravy. Ředitelství silnic a dálnic stavbu zahájí patrně příští rok a dokončí ji v roce 2026. 

15:46 / 22. března 2022
Dálnice D35 v úseku Janov-Opatovec má stavební povolení! Náklady přesáhnou 4 miliardyi

Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR (vizualizace).

V Pardubickém kraji je již jeden úsek dálnice otevřený, druhý silničáři staví. Trasa bude měřit necelých 12 kilometrů. Kolem bude šest protihlukových stěn v délce téměř 4,5 kilometru. Náklady by měly být 4,3 miliardy korun bez DPH. Úsek povede vedle silnice I/35, několikrát ji překříží. Trasa skončí za mimoúrovňovou křižovatkou, která napojuje silnice I/35 a I/43. Úsek naváže na dálnici mezi Litomyšlí a Janovem.

V Pardubickém kraji má vzniknout šest úseků dálnice D35, trasa z Opatovic nad Labem do Časů je otevřená od konce roku 2021. Silničáři počítají s tím, že navazující část z Časů do Ostrova na Pardubicku otevřou do konce letošního roku. Práce zdržuje náročná stavba železničního mostu, původní termín otevření byl v srpnu.

Po dokončení by se měla dálnice D35 spolu s dálnicí D11 stát alternativní trasou k přetížené dálnici D1. Dopravní zátěž se podle silničářů rozdělí mezi dvě komunikace.

 

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (Zdroj: ČTK)

Dálnice D35 v úseku Janov-Opatovec má stavební povolení! Náklady přesáhnou 4 miliardy Foto: Martin Kolovratník (ANO)..
zpět na články

inzerce

nahoru