Otevřít menu
Doprava dnes
-

Dálnici D5 u Žebráku uzavřela nehoda 36 aut, zraněných je šest lidí

Na dálnici D5 se dopoledne srazilo u Žebráku na Berounsku 36 aut, a to 20 osobních a 16 nákladních. Hromadná nehoda se stala na 33. kilometru ve směru na Prahu. Na místě bylo podle Twitteru středočeské záchranné služby šest zraněných lidí. Dva zranění byli ve vozech zaklínění, uvedla mluvčí záchranářů Petra Homolová. Příčinu nehody policie vyšetřuje, v potaz bere i nepříznivé počasí. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdla nelze vyproštění havarovaných vozů a plné uvolnění dálnice očekávat dříve než dnes kolem 20:00.

16:33 / 20. ledna 2022
Dálnici D5 u Žebráku uzavřela nehoda 36 aut, zraněných je šest lidíi

Foto: ČTK

Rýdl sdělil ČTK, že tato hromadná dopravní nehoda je ve vyšetřování, zaměstnanci ŘSD pracují na co nejrychlejším uvolnění dálnice.

"Tři lehce zraněné jsme odvezli do hořovické nemocnice na chirurgii, dva se středně těžkým poraněním jsme přepravili letecky do Prahy, protože pozemní cesta je nyní uzavřená," řekla ČTK Homolová. Jednoho člověka s lehkým zraněním záchranáři ošetřili a ponechali na místě, dodala.

Do nemocnice v pražském Motole záchranáři přepravili jednoho zraněného vrtulníkem a jednoho sanitkou. "S největší pravděpodobností jsou oba mimo ohrožení života,“ řekla ČTK mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková.

D5 je v místě nehody neprůjezdná ve směru na Prahu. Havarovaná vozidla zabírají zhruba 150metrový úsek dálnice. Policie dopravu odklání na výjezdu 37 objízdnou trasou po silnici druhé třídy 605 na Žebrák a Zdice. "Kvůli sesedání vrtulníků jsme museli uzavřít i opačný směr dálnice v místě nehody, což je 28. km směrem na Plzeň," sdělila ČTK policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Příčiny nehody policie vyšetřuje, podle Suchánkové nelze vyloučit, že na vině jsou i zhoršené povětrnostní podmínky. "Tou dobou se přes střední Čechy přehnala sněhová vánice, může to mít rovněž vliv. Budeme zjišťovat, jak se stala první nehoda a jaký byl časový sled dalších událostí," uvádí mluvčí. Policie používá k monitorování na místě drony. Podle Suchánkové zatím nelze odhadnout, kdy se v uzavřeném úseku obnoví provoz.

U hromadné nehody zasahují i hasiči. "Na místo vyjely jednotky HZS Beroun a Hořovice a SDH Komárov a Zdice. Zároveň byli o spolupráci požádáni hasiči z Plzeňského kraje,” informovali středočeští hasiči na Twitteru. "Hasiči ze Slaného přistavili na místo evakuační autobus, kde se mohou lidé z nehody ohřát," sdělila ČTK mluvčí hasičů Tereza Fliegerová. Podle ní tuto možnost už využilo asi 16 lidí.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru