Otevřít menu
Doprava dnes
-

Dálniční obchvat u Hořesedel se začne stavět během několika týdnů!

Ministr dopravy Martin Kupka na svém Twitteru během pátečního odpoledne zveřejnil důležitou informaci - události se na dvou zbývajících úsecích středočeské části dálnice D6 hýbou směrem dopředu, u Hořesedel by se mělo začít stavět během několika týdnů!

12:36 / 14. ledna 2023
Dálniční obchvat u Hořesedel se začne stavět během několika týdnů!

„Zaznamenali jsme průlom u zbývajících dvou středočeských úseků dálnice D6. Na stavbu dálničního obchvatu Hořesedel podepsalo Ředitelství silnic a dálnic smlouvu se zhotovitelem, stavět se začne do několika týdnů," prozradil Martin Kupka.

Délka hlavní trasy této stavby činí 9,2 km. Zahrnuje 13 mostních objektů o celkové délce 1 051 metrů, přičemž 7 z nich je na dálnici a 6 nad dálnicí. Součástí stavby je také mimoúrovňová křižovatka u Kněževse, dvě opěrné zdi o délce 410 metrů a provedena bude také přeložka tratě Louny – Rakovník. Předpokládaná hodnota stavby je 2,186 mld. Kč bez DPH.

„Na stavbu obchvatu Hořoviček jsme vydali stavební povolení, stavba se tak rozběhne již v první čtvrtině roku 2023," přidal další radostnou zprávu ministr dopravy Martin Kupka na svém Twitteru.

Na stavbě u Hořoviček o celkové délce 5,2 km se nachází 8 mostních objektů v celkové délce 774 metrů, ale i mimoúrovňová křižovatka u Jesenice. Součástí jsou také dvě protihlukové stěny v celkové délce 1 300 metrů a jedna 71 metrů dlouhá opěrná zeď. Předpokládaná cena stavby je 1,965 mld. Kč bez DPH.

Vybudování dálnice D6 výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, ke zkrácení pře­pravní doby směrem k našim západním hranicím a umožní lepší spojení mezi Českou republikou a Německem. Dálnice D6 odvede tranzitní dopra­vu mimo zastavěná území obcí, čímž se podstatně zlepší životní podmínky obyvatel regionu, sníží se rizi­ko nehod chodců a cyklistů, dojde k poklesu imisní zátěže v obytných zástavbách, sníží se míra hluko­vého zatížení v obyt­ných zónách, zlepší se možnost využití stávající silnice I/6 pro místní dopravu a zlepší se celková dostupnost regionu, což zvýší jeho atraktivitu pro investo­ry i občany.

Autor: Petr Dejnožka

zpět na články

inzerce

nahoru