Otevřít menu
Doprava dnes
-

Demolice mostu uzavře o víkendu dálnici D10 u Příšovic na Liberecku

Demolice mostu uzavře o víkendu dálnici D10 u Příšovic na Liberecku. Frekventovaná komunikace z Turnova na Prahu bude v sobotu od 17. hodiny pro dopravu zcela uzavřena. Provoz by tam měl být obnoven v neděli od 10:00.

7:12 / 27. května 2022
Demolice mostu uzavře o víkendu dálnici D10 u Příšovic na Libereckui

Foto: Ilustrační foto.

Dopravní omezení budou na dálnici D10 pokračovat i v dalších týdnech a měsících v souvislosti s výstavbou pilířů pro nový most a pak samotného mostu. S komplikacemi tam musí motoristé počítat až do konce roku. „Chtěli bychom požádat řidiče, aby byli o víkendu na cestě trpěliví, objízdné trasy naštěstí nejsou dlouhé. Bez kompletní uzavírky bychom demolici mostu, který byl již dlouhodobě ve špatném technickém stavu, provést nemohli,“ upozornil náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj). 

Na úplnou uzavírku v neděli naváže částečné omezení, které skončí v pondělí časně ráno. Při stavbě pilířů zůstane na dálnici zachován provoz ve dvou pruzích v obou směrech, budou ale zúžené.

Nový most by měl stát do konce roku


Rekonstrukci mostu nad D10 připravoval Liberecký kraj několik let. „Zakázku jsme zadali formou design & build (vyprojektuj a postav), což v praxi znamená, že stavební firma bude pružně a rychle reagovat na případné změny požadavků. Tento systém se používá zejména u technicky náročnějších rekonstrukcí, kde je potřeba urychlit průběh stavebních prací. Podobně jsme postupovali například při rekonstrukci silnice z Podbozkova do Cimbálu (na Semilsku), díky čemuž jsme ušetřili více než 50 milionů korun,“řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).

Zakázku za zhruba 100 milionů korun včetně DPH získal Metrostav, který má na stavbu 480 dní. Příprava demolice začala už v pondělí, krajská silnice 270, která po mostě vede, je proto uzavřená a auta i veřejná doprava musí po objízdných trasách. „Nový most by měl stát ještě letos do konce roku,“ prozradil ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička. V příštím roce pak Metrostav bude pokračovat rekonstrukcí mostu nad železniční tratí v nedalekých Svijanech.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru