Otevřít menu
Doprava dnes
-

Díky opravám na Domažlicku došlo ke zvýšení bezpečnosti na silnicích, těší Pavla Čížka

Na Domažlicku byly oficiálně uvedeny do provozu dvě silnice v okolí Blížejova a Milavče. Opravy byly na celkem pěti úsecích v délce téměř 8 kilometrů, náklady na rekonstrukce vozovek dosáhly 54 mil. Kč! 

8:22 / 9. prosince 2021
Díky opravám na Domažlicku došlo ke zvýšení bezpečnosti na silnicích, těší Pavla Čížka i

Foto: plzenskyregion.cz

Náklady na rekonstrukce vozovek byly hrazeny z fondu SFDI a rozpočtu Plzeňského kraje. Oprava byla realizována v kombinaci úplné i částečné uzavírky a zásadně zvýšila bezpečnost dopravy pro obyvatele obcí i samotné řidiče.

Rekonstrukce obsáhla dvě silnice třetí třídy ve směru na Milavče, Chrastavice a Domažlice, směrem na Německo. Druhý tříkilometrový úsek vede do vnitrozemí kraje ve směru na Staňkov, z Blížejova k Horšovskému Týnu, kde je křižovatka se silnicí druhé třídy. Jednalo se o celoplošnou opravu povrchu silnic. Stavbaři po odfrézování krycích vrstev sanovali propadlá místa, zpevnili krajnice, trhliny a další závady, osadili silnice svodidly. Zůstala zachována stejná, původní šíře vozovek. Díky rozsáhlým opravám došlo k významnému zvýšení bezpečnosti na silnicích," říká náměstek hejtmanky pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Silnice III/1831 Blížejov-Milavče


Oprava byla realizována celkem ve čtyřech úsecích, a to od křižovatky se silnicí II/183 po obec Milavče, v obci Milavče od začátku obce po křižovatku se silnicí III/1832, dále od konce obce Milavče po začátek obce Nahošice. Poslední úsek pak vede od konce obce Nahošice po začátek obce Blížejov. Celková délka opravy činila 5,066 km. Oprava probíhala v období červenec 2021 – říjen 2021.

Silnice III/18310


Oprava byla realizována v úseku od obce Blížejov po křižovatku se silnicí II/193. Celková délka opravy byla 2,660 km. Oprava silnice zde probíhala v období červen 2021 – srpen 2021. 
Stavby byly financovány z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a Plzeňského kraje pro rok 2021. Celkové náklady obou staveb činily 54 mil. Kč včetně DPH. 

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ Plzeňský kraj)

zpět na články

inzerce

nahoru