Otevřít menu
Doprava dnes
-

Od neděle 12. prosince je do systému pražské integrované dopravy zahrnuta oblast Mladoboleslavska

Při integraci bylo zrušeno celkem 77 nezaintegrovaných linek, zavedeno 38 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), na 12 linkách PID je provoz upraven. 

14:11 / 16. prosince 2021
Od neděle 12. prosince je do systému pražské integrované dopravy zahrnuta oblast Mladoboleslavskai

Foto: PID

Jednotlivé linky jsou mezi sebou provázány, došlo tak k plošnější a efektivnější obsluze celého území. Veškerý provoz je hlídán koordinačním dispečinkem PID. Na linkách platí nový pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. 

Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění. „Je pro nás prioritou, aby doprava v kraji byla pro občany co nejkomfortnější. Velice mě proto těší, že lidem z Mladoboleslavska přinášíme díky integraci nejen výhodnější jízdné, ale také lepší časové návaznosti. Za to, že se povedlo systém rozšířit do další části kraje, patří velké díky nejen organizátorům dopravy, ale také vedení jednotlivých obcí,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

„V souvislosti s integrací Mladoboleslavska musím zmínit nové a rychlé autobusové spojení Praha – Mladá Boleslav po dálnici D10, které přechází pod objednávku Středočeského kraje. Toto spojení zajistí pět nových linek, kdy všechny linky budou odjíždět z autobusového nádraží Černý Most a cesta do Mladé Boleslavi potrvá cca 40 min.,“ uvedl radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký.

Lepší spojení s Prahou a přehled o informacích


Převážná část rychlých spojů pak bude pokračovat dále za Mladou Boleslav, a to buď do Mnichova Hradiště a Liberce, do Turnova nebo do Jičína. Nový koncept spojení byl připravován ve spolupráci s Královéhradeckým a Libereckým krajem. „Jsme velmi rádi, že můžeme cestujícím ukázat, že se kraje dokážou domluvit na vzájemné spolupráci a propojit linky skrze své hranice. Zlepšujeme tak společnými silami spojení pro občany Libereckého a Středočeského kraje a také hlavního města Prahy,“ říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Obyvatelům Prahy a Středočeského kraje se tak otevírá více příležitostí pro návštěvu horských středisek v Jizerských horách a Krkonoších.

Celkový pozitivní dopad pocítí i cestující z Královéhradeckého kraje! „S kolegy nejen ze Středočeského kraje na integraci veřejné dopravy spolupracujeme a snažíme se vždy o co nejlepší propojení regionů. Mezi nejvýznamnější přínosy pro Královéhradecký kraj lze určitě vyzdvihnout páteřní linku z Prahy přes Mladou Boleslav do Jičína. Velmi důležité je také pro naše obce v západní části kraje spojení do Mladé Boleslavi, které se díky integraci Mladoboleslavska výrazně zlepší,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

„Kromě lepšího spojení s Prahou znamená integrace dopravy také lepší přehled o aktuálním provozu autobusů díky mobilní aplikaci PID Lítačka, která umí zobrazit aktuální stav a polohu každého vozidla a zároveň vám sama spočítá jízdné pro vyhledané spojení. S PID Lítačkou si lidé mohou navíc koupit jednorázové jízdenky i výhodné předplatní kupony z pohodlí domova,“ podotkl ředitel ROPID Petr Tomčík.
 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ PID)

zpět na články

inzerce

nahoru