Otevřít menu
Doprava dnes
-

Dopravní nehody si loni v ČR vyžádaly více obětí než v předešlém roce

Při dopravních nehodách v České republice loni zemřelo 468 lidí, o devět více než o rok dříve. Tragičtější byl proti předloňsku  také poslední měsíc roku. V prosinci na silnicích zemřelo 47 lidí, meziročně přibylo 15 obětí. Vyplývá to z předběžných údajů, které sdělil ředitel dopravní policie Jiří Zlý, a webu policie. Definitivní čísla policisté zveřejní 7. ledna.

10:37 / 2. ledna 2022
Dopravní nehody si loni v ČR vyžádaly více obětí než v předešlém rocei

Foto: mdcr.cz

Přes meziroční nárůst je loňský počet úmrtí při dopravních nehodách druhý nejnižší od roku 1961, odkdy policie statistiky vede. Zejména předloňská čísla ovlivnila epidemie koronaviru, která výrazně snížila provoz na silnicích. Obětí nehod ubývá dlouhodobě. V polovině 90. let minulého století ročně zemřelo na silnicích kolem 1400 lidí. Naproti tomu v posledních deseti letech bylo podle statistik dopravní policie maximem 681 mrtvých v roce 2012.

Loni přibylo také nehod. Dopravní policisté jich zaznamenali zhruba 98.700, asi o 4000 více než o rok dříve. O několik stovek se naproti tomu snížil počet těžce i lehce zraněných. Těžké zranění v loňském roce utrpělo zhruba 1600 lidí, lehké více než 20.300 účastníků nehod.

Ve srovnání loňských měsíců byl prosincový počet zemřelých na silnicích v ČR druhý nejvyšší. Víc obětí si nehody vyžádaly jen v srpnu, kdy jich bylo 56. Nejméně tragickými měsíci byly leden a duben s 25 úmrtími. V samotném posledním měsíci roku nejvíce lidí při dopravních nehodách zemřelo 10. prosince, podle průběžných policejních statistik bylo v ten den pět obětí.

Dvě úmrtí do prosincové bilance přidal poslední den roku. V Turnově na Semilsku na silvestra po srážce s osobním autem zemřel jednačtyřicetiletý motocyklista, střet s osobním autem večer v Kroměříži nepřežila chodkyně.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru