Otevřít menu
Doprava dnes
-

Dopravní podnik v Opavě si pořídí tři nové trolejbusy Škoda T’City 36 Tr

Městský dopravní podnik Opava si za 25,5 milionu korun pořídí tři nové trolejbusy typu Škoda T’City 36 Tr. Skupina Škoda Group mu je dodá v polovině příštího roku. ČTK to dnes sdělil mluvčí Škody Group Jan Švehla.

12:37 / 15. června 2022
Dopravní podnik v Opavě si pořídí tři nové trolejbusy Škoda T’City 36 Tri

Foto: cs-dopravak.cz

Zakázka navazuje na dodávky škodováckých trolejbusů do Opavy z minulých let. Nízkopodlažní dvanáctimetrové trolejbusy budou klimatizované, komfortně vybavené, budou mít k dispozici informační a odbavovací systém.

Trolejbus Škoda T’City 36 Tr je v portfoliu značky Škoda novinkou. Podnik ho vyvinul ve spolupráci se sesterskou společností Temsa, která vyrobila novou generaci karoserie. "Škoda přidala trakční zařízení, které je srdcem nového produktu. První prototyp výrobku se nyní testuje v ulicích Plzně. První cestující budou mít možnost se s novým autobusem svézt během letních prázdnin," uvedl Švehla.

Vozový park Opavy podle něj patří v Česku k nejmodernějším. Opavský dopravní podnik v současnosti provozuje čtyři trolejbusové linky, jeho vozový park čítá 33 nízkopodlažních trolejbusů. Provozuje také 15 autobusových linek. Ročně spoje najedou bezmála 1,9 milionu kilometru a přepraví kolem devíti milionů cestujících.

Škoda Group s více než 6500 zaměstnanci je součástí skupiny PPF. Patří mezi přední evropské výrobce vozů pro hromadnou dopravu, produkuje jednopodlažní i dvoupodlažní vlaky, tramvaje, metro, trolejbusy či elektrobusy. V ČR má několik výrobních areálů a jeden ve Finsku.

Publikoval: Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru