Otevřít menu
Doprava dnes
-

Dozorčí rada Českých drah vypíše výběrové řízení na předsedu představenstva!

Dozorčí rada Českých drah v novém složení vypíše v následujících dnech výběrové řízení na pozici předsedy představenstva. Důvodem je všem známé rozhodnutí dosavadního generálního ředitele ČD Ivana Bednárika rezignovat.

21:16 / 15. února 2022
Dozorčí rada Českých drah vypíše výběrové řízení na předsedu představenstva!i

Foto: Ilustrační foto (České dráhy).

V představenstvu Českých drah skončil i stávající místopředseda Václav Nebeský a člen Petr Pavelec. Oba shodně ze svých pozic také odstoupili. „Z výběrového řízení musí vzejít silný manažer, který stabilizuje hospodaření Českých drah. Zároveň bude jeho úkolem vypořádat se s majetkovými vztahy, nastavit efektivnější strukturu řízení celé skupiny ČD. Zvýšit se má také kvalita poskytovaných služeb národního dopravce,“ řekl novinářům již dříve minsitr dopravy ČR Martin Kupka.

Ministr dopravy ČR Martin Kupka dále pokračoval ve výčtu další potřebných změn. „Cestující musí vidět nové a čisté vlaky. Dosavadnímu generálnímu řediteli Bednárikovi děkuji, že v tomto ohledu je postupná obnova vozidlového parku dobře nastartovaná.“ 

Každý manažer zná své povinnosti a práva, upozorňuje Bednárik


České dráhy ve dvé tiskové zprávě oznámily, že výběrové řízení na nového předsedu představenstva navazuje na rozhodnutí dosavadního generálního ředitele Ivana Bednárika, který sám z této pozice odstoupil k 28. únoru 2022. „V celé své dosavadní kariéře jsem vždy vystupoval profesionálně a respektoval akcionáře i kolegyně a kolegy. Každý manažer zná své povinnosti a práva. A dnes jsem se rozhodl využít právo rezignovat. Důvody, které mě k tomu vedly, jsem podrobně vysvětlil dozorčí radě, ta rezignaci přijala,“ řekl odstupující předseda představenstva Českých Drah Ivan Bednárik. 

Každého jistě zajímají podrobné důvody odchodu Bednárika ze své funkce, ten má ale jasný vzkaz: „Jakékoliv další spekulace o mém odchodu poškozují České dráhy, jejichž zájmy vždy byly a jsou mojí prioritou. Děkuji celé Skupině ČD za 7,5letou životní zkušenost,“ dodal Ivan Bednárik.

Důvody chápu, až do konce jeho působení ale musíme spolupracovat, zdůrazňuje Zámečník


Dozorčí rada Českých drah v novém složení si do svého čela zvolila za předsedu ekonoma Miroslava Zámečníka. Po prvním jednání zároveň projednala kromě rezignace Ivana Bednárika také rezignaci místopředsedy představenstva ČD Václava Nebeského a člena Petra Pavelce, kteří rezignovali k 15. únoru 2022. 

Dozorčí rada také s účinností od 16. února 2022 jmenovala novým členem představenstva Blanku Havelkovou, dosavadní předsedkyni představenstva dceřiné společnosti DVI. „Blanka Havelková dlouhodobě pracuje pro Skupinu České dráhy a má bohaté zkušenosti s řízením personální agendy, která je zejména v současné situaci pro firmu absolutně klíčová,“ prozradil v úterý 15. února zvolený předseda Dozorčí rady ČD Miroslav Zámečník. 

„Pana předsedu Bednárika znám velmi dlouho, setkával jsem se s ním pravidelně už za jeho úspěšného působení na ČD Cargo v rámci zasedání Výboru pro audit této dceřiné společnosti. Jeho důvody chápu, nicméně budeme společně až do konce jeho působení spolupracovat,“ upozorňuje nový předseda Dozorčí rady ČD pan Miroslav Zámečník. „Dozorčí rada jemu i oběma dalším odstupujícím členům představenstva dnes za jejich práci pro Skupinu ČD poděkovala. Naším úkolem je nyní prostřednictvím výběrového řízení najít nového, silného předsedu. Do té doby povede představenstvo jeho místopředseda Michal Kraus a dozorčí rada je připravena spolupracovat na stabilizaci společnosti,“ nepochybuje Zámečník.

Dozorčí rada ČD v úterý 15. února zároveň pověřila nově zvoleného místopředsedu představenstva Michala Krause řízením společnosti od 1. 3. 2022 do konce výběrového řízení a jmenováním nového generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ Českých drah)

Dozorčí rada Českých drah vypíše výběrové řízení na předsedu představenstva! Foto: Odstupující předseda představenstva ČD Ivan Bednárik (České dráhy).. Dozorčí rada Českých drah vypíše výběrové řízení na předsedu představenstva! Foto: Předseda Dozorčí rady ČD Miroslav Zámečník (E15.cz)..
zpět na články

inzerce

nahoru