Otevřít menu
Doprava dnes
-

DPD v období Black Friday doručilo čtvrt milionu zásilek!

Přepravní společnost DPD, která je součástí největší balíkové sítě přepravy v Evropě DPDgroup, během Black Friday přepravila rekordní počet balíčků. V úterý 29. listopadu doručila asi čtvrt milionu zásilek, přičemž se jednalo o balíčky objednané na „Black Friday“ či v přidruženém víkendu.

14:49 / 21. prosince 2022
DPD v období Black Friday doručilo čtvrt milionu zásilek!i

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: DPD.

Letošní vyšší počet zásilek nás příjemně překvapil

"I přes standardní oblíbenost Black Friday nás letošní vyšší počet zásilek příjemně překvapil. Obecně totiž v rámci e-commerce již vidíme, že lidé začínají šetřit, a to s největší pravděpodobností kvůli rostoucí inflaci, cenám energií a celkové ekonomické situaci," vysvětlil Miloš Malaník, generální ředitel DPD, a dodal: "Dobrým příkladem je i snížený zájem o zimní pneumatiky, kterých jsme loni přepravovali více. I přes letošní teplejší říjen se domníváme, že řidiči šetří a nákupy buď odložili, nebo používají starší pneumatiky." Ve vánoční sezoně DPD očekává nárůst objemu zásilek až o více než 100 % oproti běžnému standardu, i když se bude jako každoročně jednat o nejvyšší počty zásilek za celý rok, rekordy ve srovnání s covidovým obdobím velmi pravděpodobně nepadnou.

Společnost DPD (Direct Parcel Distribution) je součástí skupiny DPDgroup, největší sítě balíkové přepravy v Evropě. Cílem DPD je stát se referencí v oblasti udržitelného doručování a hlavním hybatelem rozvoje e-commerce. Se svými 1 800 kurýry a 2500 výdejními místy Pickup je DPD předním doručovatelem v České republice. Jako jediný přepravce v Česku nabízí službu Predict – zákazník předem ví, kdy mu bude zásilka doručena, a to na 1 hodinu přesně. Zároveň si v aplikaci DPD Kurýr může změnit čas nebo místo doručení podle svých preferencí. Díky DPDgroup mohou zákazníci DPD využít přes 70 000 výdejních míst Pickup napříč celou Evropou a posílat zásilky do 230 zemí světa díky značkám DPD, Chronopost, SEUR, BRT a Jadlog. DPDgroup je síť balíkové přepravy společnosti GeoPost, která je holdingem vlastněným La Poste Groupe.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: DPD)

zpět na články

inzerce

nahoru