Otevřít menu
Doprava dnes
-

Druhá část obchvatu Jesenice u Prahy je hotová

Stavbaři zfinalizovali druhou část obchvatu Jesenice u Prahy, který na začátku prázdnin začal sloužit řidičům. Tento obchvat odvede nadměrnou dopravu z centra téměř desetitisícového města mimo zastavěné oblasti. Částka na tuto stavbu se pohybuje okolo 150 milionů, řekla mluvčí krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

10:30 / 2. července 2022
Druhá část obchvatu Jesenice u Prahy je hotovái

Foto: Obchvat Jesenice u Prahy. Zdroj fotky: Eurovia.

Jesenice trpí, kvůli své poloze nedaleko Pražského okruhu vysokou dopravní zátěží, a to především tranzitní

První část obchvatu, spojující okružní křižovatku u Pražského okruhu a silnici na Dolní Břežany, byla otevřena předloni. Druhá část, dlouhá 1,4 kilometru, vede od okružní křižovatky a pokračuje na Říčany. Trasa nové silnice vede jižně od zástavby a před Kocandou se napojuje na silnici II/101.

"I tato část komunikace, stejně jako první etapa obchvatu zprovozněná v roce 2020, je vzhledem ke vzdálenosti zástavby opatřena protihlukovými stěnami a vozovka pak vrstvou nízkohlučné asfaltové směsi. Součástí projektu byly také rozsáhlé přeložky inženýrských sítí, montáž svodidel, realizace vodorovného i svislého dopravního opatření a sadbové úpravy," sdělila mluvčí stavební firmy Eurovia CS Iveta Štočková.

Jesenice trpí, kvůli své poloze nedaleko Pražského okruhu vysokou dopravní zátěží, a to především tranzitní. Ve městě se v minulých letech masivně stavělo. Doprava z Jesenice do Prahy je dlouhodobě velmi komplikovaná. Silnici od Benešova do Vestce v dopravních špičkách blokují kolony aut, v nichž často uvíznou také autobusy vezoucí děti do školy a lidi do zaměstnání.

Jesenice již dříve dočkala první části obchvatu. „Jesenice u Prahy leží na páteřní komunikaci II/101, která spojuje jihovýchodní část okresu Praha-západ a také velkou část Benešovska s Prahou. Denně po této silnici projedou tisíce aut. Mnohdy se tam tvoří dlouhé kolony. Doprava toto město a jeho obyvatele velice zatěžuje, proto se naše krajská vláda snaží situaci rychle řešit,“ vysvětlila již dříve situaci ohledně obchvatu bývalá hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Publikoval: Petr Dejnožka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru