Otevřít menu
Doprava dnes
-

Dvě sanitky z Vysočiny zamířily na Zakarpatí, kde už pomáhají

Dva sanitní vozy darované Krajem Vysočina partnerskému regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny už slouží v Krajské infekční nemocnici v Užhorodu a v Nemocnici v Jasini. 

6:07 / 9. prosince 2021
Dvě sanitky z Vysočiny zamířily na Zakarpatí, kde už pomáhajíi

Foto: Kraj Vysočina

Kraj Vysočina podpořil zahraniční kolegy dvěma sanitními vozy, které budou mít velké využití. „Jedná se o sanitky vyřazené, ale v dobrém technickém stavu, rok pořízení 2010 a 2012. Podle informací z partnerského regionu byly oba vozy okamžitě po víkendovém předání zařazeny do užívání,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Humanitární dar partnerskému regionu doplnily dále počítače darované Krajským ředitelstvím Policie ČR kraje Vysočina a městem Chotěboř, Kraj Vysočina a společnost Požární bezpečnost věnovaly zásahové obleky, rukavice a obuv.

Během minulého víkendu sanitky zdolaly zhruba tisíc kilometrů mezi Jihlavou a Zakarpatím. V Užhorodu bude sanitní vůz sloužit v nemocnici s krajskou působností, která je aktuálně extrémně vytížena covidovými pacienty. Druhá sanitka bude umístěna do Nemocnice v Jasini, která pokrývá svou činností celou východní část Zakarpatí. Jedná se o výše položenou horskou oblast a zároveň nejchudší oblast regionu. V této části Zakarpatí zahájil Kraj Vysočina před více než 14 lety partnerskou spolupráci.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ Kraj Vysočina)

Dvě sanitky z Vysočiny zamířily na Zakarpatí, kde už pomáhají Foto: Kraj Vysočina. Dvě sanitky z Vysočiny zamířily na Zakarpatí, kde už pomáhají Foto: Kraj Vysočina.
zpět na články

inzerce

nahoru