Otevřít menu
Doprava dnes
-

Elektroskútry BeRider v Praze najezdily v loňském roce přes milion kilometrů! Na jaře se vrací jejich sezona

Platforma BeRider od Škoda Auto DigiLab se probouzí ze zimního spánku. Elektroskútry BeRider se vrací po údržbě spolu s jarem ke svým uživatelům. Od začátku března funguje bezmála 200 strojů a další půjdou do provozu také. BeRider také od firmy Ecobat získal “Osvědčení o přínosu pro životní prostředí“. Jaká byla loňská sezona těchto skútrů?

7:58 / 13. března 2023
Elektroskútry BeRider v Praze najezdily v loňském roce přes milion kilometrů! Na jaře se vrací jejich sezonai

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: BeRider.

Rok 2022 byl pro platformu BeRider úspěšný

Rok 2022 byl pro platformu BeRider úspěšný. Dosvědčuje to například to, že její uživatelé překonali v celkovém nájezdu 1 200 000 kilometrů. Uskutečnili téměř čtvrt milionu jízd. A nejaktivnější uživatel ujel během uplynulého roku Prahou na skútru dokonce 4 519 kilometrů. Ve spolupráci s některými městskými částmi se také podařilo rozšiřovat síť parkovacích stání pro jednostopá vozidla. Například Praha 7 jich má už 18. „Letos bychom chtěli minimálně vyrovnat výsledky z roku 2022. A týká se to i oblasti recyklace vyřazených baterií, která je neodmyslitelně spjatá s elektromobilitou a cirkulární ekonomikou, jejíž jsme součástí. Za recyklaci 235 kilogramů baterií jsme si vysloužili ‘Osvědčení o přínosu pro životní prostředí’ od společnosti Ecobat,“ řekl CEO BeRider Jan Charouz.

Ze zpětně odebraných a následně recyklovaných vysloužilých baterií se za celý loňský rok získalo 176 kilogramů druhotných surovin. Ty poslouží na výrobu nových produktů, například dobíjecích baterií nebo akumulátorů, ale také třeba příborů či šperků. Pro zvýšení komfortu uživatelů připravil BeRider na novou sezonu novinku, po které už nějakou dobu volali sami uživatelé. Tou je možnost delší zpoplatněné rezervace. 10 minut je stále zdarma, dalších 60 minut je pak zpoplatněno částkou 2 Kč za minutu. Přes zimu měly skútry prázdniny, čehož platforma využila, aby co nejlépe stroje připravila na novou sezonu. Všechny prošly důkladnou údržbou a bylo nutné je pořádně vyčistit a zajistit každoroční povinnou STK. Revizí prošly všechny baterie a nabíječky a opraveny byly všechny stroje, které během předchozího provozu zažily menší či větší opotřebení. Doplněno bylo také chybějící vybavení skútrů. Všechny nutné práce se týkají i další stovky strojů, které začnou po Praze jezdit během dubna.

BeRider patří do inovačního centra Škoda Auto DigiLab a na českém trhu působí od roku 2019. Její sdílené elektroskútry nabízejí uživatelům rychlou a cenově dostupnou variantu cestování městem, snadné parkování a jízdu bez hluku a lokálních emisí. Zájemcům z řad začátečníků je k dispozici BeRider Skútrškola, která zahrnuje dvouhodinový kurz pod vedením zkušených instruktorů, ale i sada instruktážních videí dostupných on-line zdarma všem uživatelům. Ve spolupráci s některými velkými zaměstnavateli také BeRider poskytuje zajímavý benefit pro zaměstnance, mobilitu po Praze zdarma.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: TZ BeRider)

zpět na články

inzerce

nahoru