Otevřít menu
Doprava dnes
-

Emirates SkyCargo a Air Canada Cargo společně rozšířily své sítě

Společnosti Emirates SkyCargo a Air Canada Cargo podepsaly memorandum o porozumění s cílem poskytnout více výhod svým zákazníkům v oblasti letecké nákladní dopravy po celém světě. Společnou dohodou tak rozšířily své letecké sítě.

7:53 / 16. února 2023
Emirates SkyCargo a Air Canada Cargo společně rozšířily své sítěi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Emirates.

Memorandum o porozumění, které navazuje na strategické obchodní partnerství obou leteckých společností oznámené v loňském roce, podepsali v sídle společnosti Emirates v Dubaji ve Spojených arabských emirátech Nabil Sultan, senior viceprezident divize Emirates pro nákladní dopravu, a Matthieu Casey, obchodní ředitel společnosti Air Canada Cargo. Podle podmínek memoranda o porozumění budou společnosti Emirates SkyCargo a Air Canada Cargo úzce spolupracovat na řadě iniciativ, mezi něž patří rozšíření možností meziliniových nákladních linek či dohoda o blokovém prostoru, dokud nebudou schváleny potřebné regulační předpisy. Cílem těchto vylepšení je nabídnout zákazníkům obou leteckých společností přístup k větší kapacitě ve větší kombinované globální síti. Emirates SkyCargo bude mít prostřednictvím Air Canada Cargo přístup do více než 60 měst v Kanadě a do více než 150 měst na pěti kontinentech díky flotile nákladních letadel Boeing 767 a kapacitě břicha letounu na pravidelných osobních letech společnosti Air Canada. Společnost Air Canada Cargo bude mít na oplátku přístup k distribuční síti Emirates SkyCargo jak prostřednictvím prostor na pravidelných osobních letech společnosti Emirates do více než 140 světových destinací, tak k dodatečné kapacitě 11 nákladních letadel, jež jsou v současné době součástí flotily Emirates. Obě letecké společnosti přinášejí rozsáhlé zkušenosti s manipulací s unikátními typy nákladů, například vybavení pro ropné a plynové vrty, automobilové díly či léčiva, a to na svých specializovaných nákladních nebo osobních letadlech.

„Emirates SkyCargo se zavázala být předním hráčem v celosvětovém odvětví letecké nákladní dopravy a poskytovat svým zákazníkům produkty a služby na nejvyšší úrovni. Spolupráce s Air Canada Cargo nabídne našim klientům přidanou hodnotu díky rychlejšímu dosahu do nových destinací v Kanadě přes naše brány v Torontu a USA,“ uvedl Nabil Sultan, senior viceprezident divize Emirates pro nákladní dopravu.

„Jsme nadšeni, že můžeme dále posílit naše vztahy se společností Emirates SkyCargo v oblasti nákladní dopravy. Tato dohoda umožňuje oběma dopravcům těsněji spolupracovat na optimalizaci kapacity našich letadel v každé z našich rozsáhlých a vzájemně se doplňujících globálních sítí. Zákazníci budou mít z této dodatečné synergie prospěch, protože budou mít při přepravě po celém světě přístup k ještě většímu množství možností, destinací a zjednodušenému odbavení,“ řekl Matthieu Casey, výkonný ředitel pro obchod společnosti Air Canada Cargo.

Od oznámení strategického partnerství v roce 2022 zavedly společnosti Emirates a Air Canada dohodu o sdílení linek pro přepravu cestujících, která zahrnuje 46 destinací v Severní Americe, na Blízkém východě, v Asii a Africe. Rovněž zahájily partnerství v rámci věrnostního programu umožňujícího členům programů Skywards a Aeroplan získávat a využívat míle a body na všech letech provozovaných společnostmi Emirates, respektive Air Canada.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Emirates)

zpět na články

inzerce

nahoru