Otevřít menu
Doprava dnes
-

Firmě Student Agency bylo zakázáno vozit cestující mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem!

Jihočeský kraj zakázal firmě Student Agency vozit cestující, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Podmínil tím novou licenci. 

22:21 / 25. prosince 2021
Firmě Student Agency bylo zakázáno vozit cestující mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem! i

Foto: Ilustrační foto (RegioJet)

Student Agency má řadu negativních reakcí, uvedl tak jeho mluvčí pan Aleš Ondrůj. Kraj reagoval, že stanovisko přehodnotil a informoval vedení firmy. Podle Ondrůje ale do dnešního dne dopravce žádné nové vyjádření kraje nedostal. „Když jsme si zažádali, tak kraj řekl, že si nepřeje, abychom mezi městy Český Krumlov a České Budějovice, stejně jako České Budějovice a Písek, přepravovali cestující, kteří nepokračují dál. Jinými slovy: kraj nám řekl, že nám ve všední dny zakáže přepravovat cestující, kteří jedou z Krumlova nebo z Písku do Budějovic, protože tam má svoje objednané spoje. Rozhodl se omezit cestující v tom, aby mohli využívat našich spojů, a chce je přesměrovat do sebou objednávaných spojů,“ uvedl Aleš Ondrůj.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Když dopravci skončila předchozí licence, požádal o novou, platnou od 12. prosince. Omezení zakotvil kraj do nové licence. Stav trvá od 12. prosince. „Začali jsme takhle jezdit, neustále jsme se omlouvali cestujícím, protože pro ně to bylo naprosto nepochopitelné, jezdí do školy, do práce," vysvětluje Aleš Ondrůj.

Dopravce je připraven vrátit provoz na linkách do původního stavu


Firma Jikord, jihočeský koordinátor dopravy, podle svého vyjádření informovala 16. prosince majitele Student Agency Radima Jančuru, že kraj stanovisko přehodnotil. Důvodem byl nárůst cestujících v autobusech od letošního září. „Pan Jančura to přivítal s tím, že podá na magistrátu hlavního města Prahy novou žádost o licenci, která tak bude vydána bez jakýchkoliv omezujících podmínek pro nabírání cestujících v zastávkách, prozradila ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Andrea Tetourová.

Student Agency ale do dneška žádné nové stanovisko kraje nemá. „Rozhodující jsou ředitelky autobusové dopravy, které vedou jednání o licenci. Žádnou takovou informaci neměly. Domníváme se, že cestující, kteří byli oprávněně naštvaní, zaplavili kraj stížnostmi a negativními reakcemi. Žádnou novou licenci nikdo nevydal,“ řekl Ondrůj. Kraj podle tiskového mluvčího společnosti Student Agency v covidové době, kdy cestujících jezdí méně, hledal cestu, jak vylepšit ekonomiku spojů, jež objednává. „Naše spoje kraj nedotuje. Nepobíráme (od kraje) žádné dotace na provozování spojů, jezdíme na komerční riziko. Kraj nás tím ekonomicky poškozuje, protože nám úředním rozhodnutím ze spojů vyvedl stovky cestujících, kteří tam s námi denně jezdí,“ dodal Ondrůj. Dopravce je připraven vrátit provoz na linkách okamžitě do původního stavu. 

 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru