Otevřít menu
Doprava dnes
-

Heřmanův Městec čeká investice do přestupního terminálu a rekonstrukce železniční stanice

Hejtman Martin Netolický a krajský radní a starosta Heřmanova Městce jednali s ředitelem Správy Železnic Jiřím Svobodou o koordinaci prací na modernizaci železniční stanice v Heřmanově Městci s městskou investicí do vybudování přestupního terminálu. Ten by měl vyjít na 130 milionů korun. Přibližně stejná částka by pak měla jít na rekonstrukci samotné stanice.

20:16 / 23. listopadu 2021
Heřmanův Městec čeká investice do přestupního terminálu a rekonstrukce železniční stanice

„Vybudování přestupního terminálu je jednou z největších investic v historii našeho města a vyjde na přibližně 120 milionů korun s tím, že 53 milionů korun získáme z Evropské unie. Jedním z velkých benefitů této investice bude přesun autobusového nádraží z náměstí a tím i uvolnění parkovacích míst. Podle naší analýzy 60 procent vozidel na náměstí parkují lidé, kteří ráno nasednou na autobus a večer se vrací z práce. Tato auta tu stojí celý den, což samozřejmě komplikuje život pro krátkodobé parkování,“ řekl Josef Kozel. 

Podle hejtmana Martina Netolického je při souběhu velkých investic nezbytná koordinace. „Vzhledem k tomu, že je naplánována i modernizace stanice jako takové, kde je investorem Správa železnic, tak je nutné koordinovat práce tak, aby pokud možno probíhaly zároveň nebo alespoň na sebe navazovaly. Důležité bylo vyřešit přeložení kabelů zabezpečovacího zařízení stanice po dobu výstavby, což se podařilo. Nebylo by šťastné, aby jednomu či druhému investorovi vznikly zbytečné náklady navíc. Oba projekty by měly dohromady vyjít na 260 milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že realizace by měla začít příští rok a nejpozději v průběhu roku 2023 by měla být dokončena.

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: pardubickykraj.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru