Otevřít menu
Doprava dnes
-

Historická budova v Čáslavi získá do roka moderní prostory

Více než 150 let starou nádražní budovu ve středočeské Čáslavi čeká celková rekonstrukce. Správa železnic vybrala zhotovitele prací, kterým se stala společnost STRABAG Rail. Ta podala nejnižší nabídku ve výši 39 974 721 korun.

7:33 / 15. dubna 2024
Historická budova v Čáslavi získá do roka moderní prostoryi

Foto: SŽ

Historický objekt s typickými prvky drážní architektury získá moderní odbavovací prostory, do kterých se přesunou také veřejné toalety. Cestující ocení bezbariérový přístup i cykloboxy a krytá stání pro kola. Práce potrvají do jara příštího roku. 

Nádražní budova v Čáslavi se nachází nedaleko centra města. Je hojně využívaná nejen cestujícími z rychlíků a osobních vlaků na trati z Prahy do Havlíčkova Brodu, ale i z lokálky do Žlebů a Třemošnice. Pochází z roku 1867, do dnešních dnů si uchovala typický styl drážní architektury. 

Obnovou projde fasáda a střecha budovy. V přízemí vznikne moderní odbavovací hala s pokladnou a novými toaletami pro veřejnost. V celém objektu dále dojde k rekonstrukci obchodních prostor, dopravní kanceláře, nocležen a technologických místností. Upraví se i přilehlé plochy. Na uliční straně budovy se odstraní dřevěný přístřešek, vstup bude nově bezbariérový. Nainstalují se cykloboxy a krytá stání pro celkem 12 kol. Na ně naváže i prostor pro tříděný odpad. V samotné stanici se připravuje také celková rekonstrukce kolejiště včetně nových nástupišť a podchodu. Tyto práce by měly začít za tři roky.

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: TZ SŽ)

Historická budova v Čáslavi získá do roka moderní prostory Foto: SŽ.
zpět na články

inzerce

nahoru