Otevřít menu
Doprava dnes
-

Hlavní konstruktér L-39NG Jaromír Lang obdržel ocenění armádního generála!

Jaromír Lang, hlavní konstruktér nového českého proudového letounu L-39NG, převzal pamětní medaili armádního generála Karla Janouška. Ocenění náleží osobnostem, které se významným způsobem angažovaly ve prospěch vojenského letectví České republiky.

10:42 / 7. prosince 2022
Hlavní konstruktér L-39NG Jaromír Lang obdržel ocenění armádního generála!i

Foto: Pan Jaromír Lang (zdroj fotky: Aero Vodochody).

Na návrh plk. gšt. Lubomíra Sitty, ředitele odboru dohledu nad vojenským letectvím Ministerstva obrany ČR, předal náměstek pro řízení Sekce průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR, Tomáš Kopečný, panu Jaromíru Langovi pamětní medaili armádního generála Karla Janouška. „Toto ocenění je pro mě velká čest a velmi si ho vážím. Věřím, že moje práce a práce celého týmu společnosti AERO Vodochody přispívá k rozvoji českého letectví a upevňování jeho dobrého jména ve světě,“ nepochybuje oceněný Jaromír Lang.

Pan Lang působí v Aero více než 36 let. Od počátku své profesní kariéry se zde věnuje vývoji letounů a jeho součástí. Zasloužil se o celou řadu inovativních postupů při konstrukci proudových letadel. Jaromír Lang vychází z české konstruktérské školy. Je následovníkem konstruktérské legendy Jana Vlčka, který stál u vývoje letounu L-39 Albatros, jenž dodnes létá a je známý po celém světě. Pan Jaromír Lang je uznávanou osobností ve světě letectví. Významně přispěl ve prospěch vojenského letectví v České republice i ve světě. 

Nebýt Jaromíra Langa, tak by se sen o zbrusu novém letounu Aero nikdy nestal skutečností!

Kvalita letounu, jenž konstruoval, předurčuje tomuto modernímu špičkovému stroji světový úspěch. „Tím, čím byl tandem Rublič-Tomáš pro Delfína a Vlček pro Albatros, je Jaromír pro Engéčko. Vývoji tohoto letounu věnoval 10 let života a já mám radost, že díky jeho pracovitosti, značnému úsilí a vytrvalosti v těžkých dobách, kdy Aero balancovalo na hranici přežití, se podařilo dotáhnout letoun od skici do sériové podoby. Nebýt Jaromíra a jemu podobných fandů by se o sen o zbrusu novém letounu Aero nikdy nestal skutečností. Bez těchto snů by tady Engéčko nebylo a možná by tu nebylo ani celé Aero. Děkuji Jaromíre,“ přidává se ke gratulaci Viktor Sotona, prezident a CEO Aero Vodochody.

Jaromír Lang působí jako šéfkonstruktér letounu L-39NG v Aero Vodochody. Jedná se o nový moderní proudový letoun, který je špičkou českého leteckého průmyslu a jediným komplexním leteckým systém, který se dnes v ČR vyrábí. Pan Lang stojí za vznikem tohoto letounu od jeho návrhu přes vývoj až k úspěšné výrobě a certifikaci, kterou letoun získal letos v červenci. Celý proces započal již před 8 lety a tento rok spustilo Aero sériovou výrobu letounu.

 

Publikoval: Karel Plášil (zdroj: TZ Aero Vodochody).

Hlavní konstruktér L-39NG Jaromír Lang obdržel ocenění armádního generála! Foto: Ocenění armádního generála Karla Janouška (zdroj fotky: Aero Vodochody)..
zpět na články

inzerce

nahoru