Otevřít menu
Doprava dnes
-

Hlavní ulice na Novém Hradci by mohla být v průběhu prosince průjezdná

Hlavní ulice, která je páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí na Novém Hradci Králové, prochází už od poloviny loňského roku rozsáhlou rekonstrukcí a brzy bude průjezdná.

12:36 / 30. listopadu 2021
Hlavní ulice na Novém Hradci by mohla být v průběhu prosince průjezdnái

Foto: HKCITY

Tato významná městská investice v oblasti dopravy za zhruba 60 milionů korun je téměř hotová, zbývají pouze dokončovací práce, zejména úpravy nezpevněných ploch nebo vysetí trávníků, které ale nemají vliv na bezpečnost provozu chodců ani vozidel. 

Z tohoto důvodu bude město žádat o předčasné užívání úseku mezi křižovatkami s ulicí K Cikánu a s ulicí K Biřičce. Stavební úřad by mohl o zprovoznění této části stavby rozhodnout v první polovině prosince.„Rekonstrukce Hlavní ulice byla rozdělena na dvě etapy. V prosinci loňského roku byla dokončena část komunikace od Roudničské ulice až k bývalému rockovému klubu U Cikána, která je již průjezdná. Nyní máme hotovou vekou část stavebních prací ve zbývajícím úseku, proto jsme včera v radě města mohli schválit podání žádosti o předčasné užívání komunikace. Pokud jej získáme, mohla by být v průběhu prosince ukončena úplná uzavírka,“ říká náměstek primátora Jiří Bláha. 

Zbývají jen úpravy nezpevněných ploch a vysetí trávníků


Celková rekonstrukce by měla být kompletní v dubnu příštího roku, a to včetně kolaudačního souhlasu. „O ten můžeme žádat až bude celá investice dokončena, nyní zbývají jen úpravy nezpevněných ploch a vysetí trávníků, což musí dodavatelská firma dle smlouvy dodělat do konce dubna příštího roku. To ale nebrání bezpečnému pohybu chodců a provozu automobilů, proto jsme nyní opět přistoupili k žádosti o předčasné užívání, aby mohli místní komunikaci využívat a nemuseli čekat na získání finálního kolaudačního souhlasu,“ doplňuje náměstek Bláha. 

Rekonstrukce Hlavní ulice byla zahájena v polovině roku 2020. Kromě nového povrchu silnice a zpevnění chodníků dochází také k obnově a údržbě zeleně. Instalováno jsou zde nové veřejné osvětlení nebo je doplňován městský mobiliář. Do stavby jsou zároveň zahrnuty rekonstrukce veškerých místních a účelových komunikací, které propojují Hlavní ulici s ulicemi Pod Vodárnou, K Hvězdárně a K Cikánu. Stavbaři také během letošního roku pracují na opravách konečné zastávky MHD Kluky. Za kompletní rekonstrukci zaplatí město 60,1 mil. korun bez DPH.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ Hradec Králové – Kateřina Šmídová)

zpět na články

inzerce

nahoru