Otevřít menu
Doprava dnes
-

Hořovice se dočkají prodloužení podchodu

V železniční stanici v Hořovicích se začíná budovat prodloužení podchodu. Jeho stávající délka bude prodloužena o necelých dvacet metrů a hotovo bude během následujícího roku.

13:14 / 19. srpna 2022
Hořovice se dočkají prodloužení podchodu

Stávající podchod se prodlouží o přibližně 19 metrů směrem od výpravní budovy pod kolejemi č. 2 a 4. Dojde k celkové modernizaci jeho interiéru a sladění původní a nově postavené části. Provede se sjednocení osvětlovacích těles, nová výmalba a nezbytné úpravy systému odvodnění. V rámci stavby se v celé stanici vymění orientační systém pro cestující, v sousedství výpravní budovy také vznikne přístřešek pro 12 jízdních kol.

Nové vyústění podchodu bude zastřešené a umožní bezbariérový přístup šikmým chodníkem. Naváže na něj záchytné parkoviště P+R s kapacitou 35 míst včetně dvou stání pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Propojení parkoviště s ulicí Sklenářka zajistí nová místní komunikace, její součástí bude chodník pro pěší.

Podchod byl ve stanici Hořovice vybudován v rámci přestavby koridorového úseku Beroun – Zbiroh, která byla dokončena před deseti lety. S hlavním objemem stavebních prací na jeho prodloužení se počítá v roce 2023, stavba bude mít minimální dopad na provoz vlaků dálkové dopravy.

Autor: Filip Červinka (zdroj: TZ SŽ)

zpět na články

inzerce

nahoru