Otevřít menu
Doprava dnes
-

Hradec Králové žádá o dvě dotace na přestavbu křižovatky v centru, první již získal

Město Hradec Králové získalo z evropského programu IROP evropskou dotaci až 21,1 milionu korun na přestavbu frekventované křižovatky Fortna v Hradci Králové. Pokud uspěje i s druhou dotační žádostí, mohlo by z dotací zaplatit 90 procent nákladů stavby. Cena stavby činí 52,6 milionu korun bez daně.

13:27 / 24. května 2022
Hradec Králové žádá o dvě dotace na přestavbu křižovatky v centru, první již získali

Foto: hkcity.cz

Přestavba křižovatky na kruhový objezd začala v polovině března a součástí stavby je i rekonstrukce přestupného terminálu městské a autobusové dopravy v těsné blízkosti křižovatky. Právě na zaplacení stavby dopravního terminálu půjde nyní přiznaná dotace. "U druhé žádosti o dotaci na samotnou křižovatku město na rozhodnutí čeká, přijít by mohlo během následujících letních měsíců," uvedla mluvčí.

Křižovatkou Fortna prochází vnitřní silniční okruh kolem historického jádra města a také je na ní důležitý přestupní uzel hromadné dopravy. Současné uspořádání křižovatky ve tvaru písmene T není bezpečné. Na křižovatce a u zastávek MHD se ve špičkách tvoří kolony aut. Na místě bývá mnoho studentů, protože v okolí je několik středních škol, kampus univerzity a vědecká knihovna. U křižovatky leží i okresní soud, kasárna a zimní stadion.

Stavbaři předělají křižovatku, silnice, chodníky, parkoviště i zastávky a přestupní stanoviště městských a linkových autobusů. Vše by mělo být hotové na přelomu letošního a příštího roku. Od března je křižovatka pro veškerou dopravu i chodce uzavřena.
 

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru