Otevřít menu
Doprava dnes
-

Investoři ocenili firmu Boring Elona Muska na 5,7 miliard USD

Společnost The Boring Company miliardáře Elona Muska získala od investorů 675 milionů dolarů (15,2 miliardy Kč). Firma chce vybudovat síť podzemních tunelů pro vysokorychlostní přepravu lidí a nákladu, peníze z investice ji mají posunout blíže k tomuto cíli.

8:00 / 22. dubna 2022
 Investoři ocenili firmu Boring Elona Muska na 5,7 miliard USDi

Foto: Reuters

Nová investice firmu ohodnocuje na 5,675 miliard USD (127,5 miliardy Kč), upozornil server CNBC

Cílem firmy Boring je podle jejího prohlášení odstranit "dopravu ničící duši" za pomoci rozsáhlé sítě tunelů. Nejnovější peníze hodlá využít na systém Loop, který bude přepravovat cestující vysokorychlostními tunely. Již dříve firma prohlásila, že její technologie by mohla jednoho dne přepravovat cestující rychlostí až 150 mil za hodinu (241,4 kilometrů za hodinu). Zatím se jí však nepodařilo této rychlosti dosáhnout. Firma také nedávno získala povolení pro síť tunelů v délce 29 mil (46,7 km) spojující 51 stanic pod Las Vegas. Boring tuto síť označuje za "největší projekt podpovrchové dopravy" a tvrdí, že nakonec bude schopna přepravit za hodinu 57.000 cestujících.

Musk začal v roce 2013 propagovat technologii vysokorychlostní přepravy osob nazývanou hyperloop a přiměl několik firem, aby se připojily k rozvoji tohoto systému. Systém je založen na pohybu přetlakových kapslí podtlakovými trubkovými tunely. Zatím je však stále daleko od konceptu hyperloopu, podle kterého by měly moduly svištět tunely ještě větší rychlostí. Podle jedné z firem, která tuto technologii vyvíjí, až rychlostí 760 mil za hodinu (1223,1 kilometrů za hodinu).

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru