Otevřít menu
Doprava dnes
-

Jednání vlády a Olomouckého kraje – prioritou byly doprava a cestovní ruch

V Jeseníku se ve středu 29. března uskutečnilo výjezdní zasedání vlády ČR. Soustředilo se hlavně na témata, která náš region zajímají nejvíce. Šlo především o rozvoj dopravní infrastruktury, cestovního ruchu nebo podporu životního prostředí a odpadového hospodářství. S ministry jednali členové Rady Olomouckého kraje.

11:52 / 4. dubna 2023
Jednání vlády a Olomouckého kraje – prioritou byly doprava a cestovní ruchi

Foto: olkraj.cz

„Jsem velmi rád, že náš region je prvním krajem, kam tato vláda v celém svém složení vyjela. Shodli jsme se například na prioritní podpoře dopravy – protože ta je pro naše území velmi důležitá, stejně jako cestovní ruch. Na něm je závislá právě velká část Jesenicka a Šumperska,“ uvedl po jednání s vládou Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Premiér a ministři nenavštívili jen Jeseník, ale i další místa v Olomouckém kraji. Ministr kultury Martin Baxa zavítal například do Šumperka, ministr sociálních věcí Marian Jurečka do Hanušovic, ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek si prohlédl lázně v Dolní Lipové a ministryně obrany Jana Černochová zavítala do společnosti Meopta v Přerově. Martin Kupka, který odpovídá za resort dopravy, se zase společně s premiérem Petrem Fialou podíval na probíhající stavbu obchvatu v Bludově.

„Na obchvat Bludova čekali lidé desítky let. Do provozu bude stavba uvedena příští rok. Těší mě i to, že vláda letos přidala krajům na údržbu silnic více peněz. Faktem však je, že bychom potřebovali mnohem více,“ dodal hejtman Suchánek.

V tomto směru se blýská na lepší časy. Důležitost kvalitní dopravy a rychlého spojení Jesenicka s dalšími částmi Olomouckého i Moravskoslezského kraje zdůraznil také premiér Fiala.

„Projednali jsme například aktualizaci Národního plánu obnovy, diskutovali jsme o přípravě dopravních staveb v okresech Bruntál, Jeseník a Šumperk. Do silničních staveb v regionu stát v roce 2023 investuje skoro 3,2 miliardy korun a dalších 21,5 plánuje prostavět do roku 2030. Abychom dokázali snížit rozdíl mezi znevýhodněnými a ostatními regiony, musíme se zaměřit na stavbu silnic, železnic a rozvoj moderních technologií – a konkrétně tady na Jesenicku právě i na cestovní ruch,“ dodal ministerský předseda.

Autor: Filip Červinka (zdroj: olkraj.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru