Otevřít menu
Doprava dnes
-

Jihočeský kraj podporuje karavaning

Jihočeský kraj již dlouhodobě podporuje vznik a modernizaci karavanových stání, a to zejména prostřednictvím dotačních programů. Za dva roky bylo touto cestou podpořeno už 22 žádostí. Kraj tak reaguje na rostoucí popularitu kempování v Evropě.

9:02 / 28. května 2023
Jihočeský kraj podporuje karavaningi

Foto: Karavaning se v ČR těší velké oblibě nejen mezi českými turisty. Zdroj: Jihočeský kraj

Jihočeský kraj reaguje na rostoucí popularitu kempování a cestování s obytnými auty či přívěsy v Evropě. Formou 22 žádostí už podpořil především vznik nových a modernizaci současných karavanových stání.

„Podpora karavaningu patří mezi naše priority. Je to intenzivně se rozvíjející segment a velmi zajímavá klientela, která k nám díky tomu přijíždí,“ uvedl Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje.

Podpora karavingu spočívá zejména v pořizování servisní technologie pro obytné automobily a obytné přívěsy. Důležité je hlavně rozšíření parkovacích míst, pořízení sloupků elektropřípojek a pitné vody nebo vypouštěcích míst pro WC v karavanech. Samotné kempy jsou pak dotovány financemi, které putují na budování sociálních zařízení, laviček, odpadkových košů a dalšího drobného vybavení.

Kraj podporuje tento typ kempování na základě dotačního programu „Podpora budování infrastruktury pro kemping a karavaning“ ve výši 10 milionů korun.

Záliba v karavaningu stále stoupá

Obliba karavaningu (tj. cestování a pobyt v karavanu, obytném voze nebo stanu) je stále oblíbenějším způsobem dovolené. Popularita tohoto typu cestování a trávení dovolené roste jak mezi českými obyvateli, tak i ze strany zahraničních turistů. Karavaning totiž umožňuje cestovat vlastním tempem, a přitom objevovat nová místa. Navíc karavanová dovolená umožňuje i flexibilitu v plánování a může být finančně výhodnější než tradiční dovolená v hotelu. Lokalita jižních Čech láká příznivce karavaningu dlouhodobě, jelikož tento region nabízí mnoho krásných a klidných přírodních lokalit, ale také zajímavé historické a kulturní památky nebo adrenalinové zážitky. 

„Na území Jihočeského kraje se nachází několik desítek kempů nebo karavanových stání. Nejjednodušším způsobem, jak si naplánovat svou dovolenou v jižních Čechách je navštívit web Karavaning, kde lze naprosto přehledně najít kompletní seznam těchto míst. V rámci své dovolené pak můžete poznat jihočeskou krajinu s jedinečnou sítí turistických i cyklistických tras nebo se třeba přijet jen zrelaxovat, zajít do lesa nasbírat houby nebo borůvky a užít si odpočinek,“ uzavřel Petr Soukup, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR).

Publikovala: Lucie Sogelová (zdroj: Jihočeský kraj)

zpět na články

inzerce

nahoru