Otevřít menu
Doprava dnes
-

Jihovýchodní obchvat Jihlavy si vyžádá další dopravní omezení, která budou trvat do října

Práce na jižní části jihovýchodního obchvatu Jihlavy s rozpočtem více než půl miliardy korun, jehož investorem je Kraj Vysočina, si už začátkem května vyžádají avizované dopravní uzavírky. Pro veškerou dopravu bude od 2. května až do konce října 2023 uzavřen výjezd z Jihlavy na I/38 Znojemskou ulicí (II/523).

18:49 / 26. dubna 2023
Jihovýchodní obchvat Jihlavy si vyžádá další dopravní omezení, která budou trvat do říjnai

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Kraj Vysočina.

V místě jejich křížení vznikne nově velká okružní křižovatka. Veškerá doprava jak pro osobní, tak nákladní automobily bude vedena obousměrně po I/38 a dále jihlavskými ulicemi Žižkova a Hradební. V místě současného křížení silnic I/38 a II/523 (V Ráji) bude po celou dobu stavby provoz řízen kyvadlově na semafory do léta po současné komunikaci I/38, od léta po dokončené části nové okružní křižovatky.

Dostupnost zahrádkářské kolonie

Dostupnost jihlavské zahrádkářské kolonie v lokalitě V Ráji bude i nadále zajištěna MHD, linkou č. 4. Kraj Vysočina se domluvil se statutárním městem Jihlava na akceptaci předsunutí stávající zastávky MHD V Ráji do blízkosti autosalonu Autocentrum Rozkoš. Zhruba 500 m cesty vedoucí i přes staveniště ke kolonii bude upraveno pro pěší, Kraj Vysočina navíc nechá vybudovat lávku pro pěší přes těleso probíhající stavby. Příjezd autem do kolonie je stále umožněn po stávající komunikaci z I/38. V místě bude upravena nejvyšší povolená rychlost na 50 km/h.

Školní autobusy

Školní autobusy obsluhující ZŠ Nad Plovárnou, Jihlava ze směru od Rančířova pojedou po stanovené objízdné trase. Spoje budou z důvodu zajištění lepší dostupnosti a rychlejšího přístupu dětí ke škole zastavovat nově na zastávce Dopravní podnik, odtud vede ke škole bezpečná stezka pro pěší. Změna zastávky se týká autobusových spojů: 760460/6, 760471/10 a 760501/4.

Veřejné služby

Poštovní služby i vyvážení komunálního odpadu budou zajištěny ve standardním rozsahu a nebudou stavbou nijak omezeny. 

Jihovýchodní obchvat Jihlavy, část JIH, je aktuálně největší dopravní stavbou Kraje Vysočina. Stavbu za 575 milionů korun kraj zahájil 1. prosince 2022, nová komunikace má být zprovozněna začátkem listopadu 2024. Tak rozsáhlá a náročná dopravní stavba si přirozeně vyžádá dopravní omezení. Nová silnice v délce 2,4 km se šesti mosty bude propojovat výpadovky ve směru Znojmo a Třebíč.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: Kraj Vysočina)

zpět na články

inzerce

nahoru