Otevřít menu
Doprava dnes
-

Jihozápadní obchvat Karviné otevřen

Ředitelství silnic a dálnic v průběhu týdne otevřelo obchvat Karviné na silnici I/67. Nová stavba bude sloužit jako jihozápadní obchvat města, na který bude odkloněna tranzitní doprava mezi Českým Těšínem, Ostravou a Bohumínem.

9:20 / 22. července 2023
Jihozápadní obchvat Karviné otevřen

„Tak jako v mnoha jiných městech se o obchvatu Karviné mluvilo desítky let,“ upozorňuje ministr dopravy Martin Kupka a doplňuje: „Obchvaty měst jsou důležité jak z pohledu zklidnění a zrychlení dopravy, tak s ohledem na zlepšení životního prostředí. Obchvat Karviné obě tato kritéria bohatě splňuje. Řidiči se vyhnou centru a ještě si o jeden kilometr zkrátí cestu, životní prostředí ve městě se výrazně zlepší.“ Rekordní výstavba obchvatem Karviné přitom podle ministra Kupky zdaleka nekončí: „Ve výběrovém řízení se už nyní nachází dalších 86,8 km dálnic a silnic I. třídy.“  
 
„Nový obchvat uleví stávajícímu průtahu městem Karviná, kde projíždí každý den téměř 17 tisíc vozidel. Díky významnému poklesu tranzitní dopravy se ve městě sníží hluková zátěž a dojde ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti provozu. Řidičům se zásadním způsobem zlepší komfort jízdy, neboť doprava již nebude ovlivňována křižovatkami, semafory a pohybem pěších,“ doplnil představení nového obchvatu generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl.
 
Trasa obchvatu z velké části probíhá územím, které již bylo narušeno předchozí těžbou.  Součástí stavby byl i třípólový ocelový most přes Olši o délce 180 metrů, podchod pro pěší u mostu Sokolovských hrdinů a kilometr protihlukových stěn.

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: mdcr.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru