Otevřít menu
Doprava dnes
-

Josefovice se těší z nového průtahu

V Josefovicích, které jsou součástí Klimkovic, mají nově opravenou silnici. Kilometr a půl dlouhý průtah je po kompletní opravě, která si vyžádala 20,7 milionu korun. 

14:23 / 18. listopadu 2021
Josefovice se těší z nového průtahui

Foto: Deník/Daniela Tauberová

Město Klimkovice zaplatilo 1,5 milionu, zbytek šel ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). „Díky dvouměsíčním intenzivním pracím se Josefovicemi nyní projíždí pohodlněji a bezpečněji. Kompletní opravy se dočkal kilometr a půl dlouhý úsek od křižovatky s ulicí Čs. Armády, která propojuje Josefovice s Klimkovicemi, až k odbočce na Janovice,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a upřesnil, že se jedná o silnici III/46417.

„Silnice nemá jen nový koberec, opravovaly se také konstrukční vrstvy komunikace. Projekt zahrnoval i nové obruby a jednořádky ze žulových kostek na krajnicích, silnice je teď také lépe odvodněná, má nové uliční vpustě i poklopy kanalizačních šachtic a plynofikačních uzávěrů. Nové je také dopravní značení, a to svislé značky i vodorovné nástřiky na zemi,“ řekl náměstek hejtmana kraje Radek Podstawka s tím, že celkové náklady prací, které provedla společnost Jankostav, byly vyčísleny na 20,7 milionu korun včetně DPH.

 

Autor: Mgr. Petr Dejnožka (Zdroj: TZ Moravskoslezského kraje)

zpět na články

inzerce

nahoru